Petak, 06. prosinca 2013. 20:31 Napisao/la  SC

Utakmica 12. kola: Umag - Zamet 23:26 (13:13)

Dvorana Marije i Line. Suci: Vanja Banović i Vedran Banović.

UMAG: Žuliček 3, Imamović, Rajić 6, Matošević 3 (2), Vidović 5, Jajičević, Martić, Jerković, Medved, Špoljarić 3, Pavić, Maras, Gašić 3, Šito.

ZAMET: Paurević, Plahinek 3, Jerčinović 6, Gvoić 1, Tabar, Milošević 6 (3), Toto 1, Strukar, Bunić, Bukvić, Šegota, Mičijević 4, Stakorić 4, Gugić 1.

Sedmerci: Umag 3 (2), Zamet 7 (7). Isključenja: Umag 4 minute, Zamet -.

Rukometašice Zameta pobijedile su Umag u prvoj utakmici 12. kola i ujedno upisale deveto slavlje zasjevši na vrh ljestvice budući da su Sesvete slobodne u ovom kolu i trenutno imaju utakmicu manje. Zamet je odigrao utakmicu bez ijednog isključenja, a riječke rukometašice realizirale su svih sedam sedmeraca.

Nakon početnog vodstva domaćina, riječ na parketu preuzele su gošće. Selena Milošević je u 17. minuti donijela četiri gola prednosti (10:6) što je ujedno bila najveća prednost u tom periodu. Umag se polako počeo vraćati u utakmicu, Gašić je golovima u 26. i 29. minuti donijela domaćinu remi na poluvremenu.

Prvi gol u drugom poluvremenu pao je nakon  četiri minute igre, opet je strijelkinja bila Gašić za drugo vodstvo domaćina na utakmici (14:13).

I onda se opet probudio Zamet predvođen Selenom Milošević i Josipom Jerčinović koje su postigle po šest pogodaka. Jerčinović je s dva uzastopna gola u 42. minuti donijela vodstvo 18:15, a Mičijević je u 48. minuti pogodila za 17:21.

Domaćin se trudio vratiti u igru, ali bliže od dva gola zaostatka nisu stigli (20:22, 21:23).  Stakorić i Jerčinović iznova su zatresele mrežu u završnici i tako spriječile mogući povratak Umaga.