Zamećanke pobijedile prvaka iz Koprivnice

Subota, 07. svibnja 2016. 18:32 Napisao/la  SC

Susret 26. kola: Zamet - Podravka 26:25 (13:12).

Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević. Nadzornik: Ahmed Njuhović (svi Zagreb)

ZAMET: Toskić, Paurević, Plahinek 2, Karlić, Židek, Miočinović 2, Tabar 3, Milosavljević 6, Toto, Strukar, Bunić 2, Jelenović, Bukvić 1 (1), Šegota, Mičijević 7, Gugić 3 (2)

PODRAVKA: Jukić, Nikšić 3, Dežić, Karlovčan, Šenvald, Krsnik 3, Džono 2, Nemaškalo 2, Mrđen 1, Kapitanović, Papac, Dragišić 3, Vidak 11 (4), Milenković, Pavlović, Franković

Sedmerci: Zamet 4 (3) Podravka 5 (4)

Isključenja: Zamet 6 minuta Podravka 10 minuta

Na pravi način od domaće su se publike ove sezone oprostile rukometašice Zameta. U posljednjem prvenstvenom kolu ekipa Adrijane Prosenjak svladala je nove/stare prvakinje iz Koprivnice. Podravka je u Rijeci podigla šampionsku titulu, ali je ona ostala okaljana porazom protiv Zamećanki od 26:25. Posljednji je napad donio pobjedu Zametu, Helena Šegota obranila je udarac Marijeti Vidak i priči je bio kraj.

Riječanke su u prvoj četvrtini susreta bile u podređenoj ulozi pa je Podravka do 14. minute stekla vodstvo od 5:8. Do poluvremena vodstvo je ipak imala domaća ekipa u kojoj su danas briljirale Ćamila Mičijević sa sedam, odnosno Dejana Milosavljević sa šest pogodaka. Kod gostiju, spomenuta Vidak zabila je jedanaest puta, ali ne i onaj kad je trebala. Zamećanke kontroliraju drugo poluvrijeme (15:12, 17:14, 19:16), ali onda i opet zaostaju nakon koprivničke serije 0:4.

U posljednjih pet minuta ulazi se u egalu (24:24) iz kojeg se golovima Milosavljevićke i Gugićke iz sedmerca rađa Zametova prednost. Bila je ovo povijesna Zametova pobjeda nad Podravkom koja riječkom klubu samo preko noći donosi treće mjesto na ljestvici budući da u nedjelju Sesvećanke zatvaraju prvenstvo ogledom u Đakovu.

Još važnije, Zametu ova pobjeda pokazuje da se isto može dogoditi i za tjedan dana u eventualnom finalu hrvatskog rukometnog kupa. Zamećanke u poluzavršnici u četvrtak igraju protiv Zeline, a Podravka se susreće sa zagrebačkom Lokomotivom.