PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke u uzbudljivoj završnici slomile Koku

Subota, 04. listopada 2014. 18:41 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 4. kola: Zamet - Koka 28:24 (12:13). Zamećanke su susret prelomile serijom 5:0 u posljednjih deset minuta

Prva liga rukometašica - 4. kolo

ZAMET - KOKA 28:24 (12:13)

Dvorana mladosti. Gledatelja 100

Suci: Lorena Jurenac (Koprivnica) i Maja Vajdić (Zagreb). Nadzornik: Loren Marić (Kutina)

ZAMET: Paurević, Petrinović, Plahinek 3, Jerčinović 1, Miočinović 1, Milošević 2, Toto, Strukar, Bunić 1, Bukvić 4 (4), Šegota, Mičijević 10, Rajić 5, Gugić 1

KOKA: Karaula, Domjan 3, Halili, Dominić, Tomašek 3, L. Kalaus 2, Furjan, Jug, Dežić 2, Haček 1, Mateša 11 (4), Kovačić, D. Kalaus 1, Zadravec, Pongrac 1

Sedmerci: Zamet 5 (4) Koka 4 (4)

Isključenja: Zamet - Koka 6 minuta

Zamećanke su slavljenički napustile parket trsatske Dvorane mladosti. Na novo gostovanje nakon lagane pobjede u Čakovcu protiv Zrinskog prislilo ih je održavanje Croatia Opena u karateu u Centru Zamet, no i na terenu u istočnom dijelu grada pokazale su odlučnost, ustrajnost i karakter protiv vrlo nezgodnih 'kokica' iz Varaždina. Momčad Nikole Goluba u Rijeku je došla s ciljem iznenađenja, sve je upućivalo da će se ono i dogoditi, budući su dobar dio utakmice gošće i vodile, no posljednjih šest-sedam minuta susreta Riječanke dolaze do na koncu vrlo uvjerljivog slavlja.

Počelo je s tek tri gola u prvih šest minuta igre. Dva je puta zabila Mičijević, jedno,m i Jerčinović za 3:0, no već je u 14. minuti svijetlilo 4:4, a potom su Varaždinke i prvi puta povele. Trebalo je iskoristiti sedmerac kod 4:1 što Anamarija Gugić nije učinila, trebalo je iskoristiti igračicu više zbog isključenja Tomašek, no golova nije bilo u seriji od deset minuta. Od rezultata 5:5 počela je izrazito dramatična igra u ritmu 'gol za gol', malo su vodile jednem malo druge, da bis e na predah otišlo s rezultatom 1:13 za gošće. U tom je periodu igru Zameta držala Ćamila Mičijević, kojoj su se u nastavku priključile Ana Rajić i Helena Šegota sa svojih osam obrana u nepunih četrdeset minuta na parketu.

U nastavku se mogla vidjeti potpuno ista slika na parketu. Prepucavale su se uglavnom Mičijevićka s jedne, odnosno srednja vanjska Koke Stella Mateša, autorica jedanaest gostujućih pogodaka. Dugo je bila nečuvana obranom 6-0 koja ju nije mogla zatvoriti, sama je iskreirala vodstvo Koke 21:23 u 51. minuti s četiri pogotka u seriji, da bi je Prosenjak s klupe Zamećanki na poslijetku ipak zatvorila 'flasterom'. Opasne su bile i ostale iz vana, Tomašek je u nastavku stavila tri pogotka, kao i Domjan s crte. Ipak, posljednji je period pripao Zamećankama, na krilima Ćamile Mičijević.

U suradnji Zametove vanjske linije Milošević - Rajić - Mičijević rade domaće igračice seriju 5:0 i okreću vrlo izjednačen i neizvjestan susret u riječku korist. Pobjeda kojom je očuvan maksimalni učinak na ljestvici izvrsno dolazi Zamećankama uoči reprezentativne stanke nakon koje će krenuti na dva gostovanja, u Split odnosno Sesvete.