Srijeda, 21. listopada 2015. 19:53 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 6. kola: Zamet - Bjelovar 35:24 (18:16)

Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag). Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica)

ZAMET: Paurević 3, Plahinek 4, Karlić 1, Jerčinović 6, Židek, Miočinović 3, Tabar 2, Milosavljević 3, Toto, Strukar, Bunić, Jelenović 2, Bukvić 1, Šegota 1, Mičijević 5, Gugić 4 (3)

BJELOVAR: Nikšić 4, Smiljčić 9 (5), Tolić, Mikulić 5, D. Kuzmić, P. Kuzmić 1, Sanader, Gavrić 1, Maras, Gašparović 4, Turković

Sedmerci: Zamet 6 (3) Bjelovar 7 (5)

Isključenja: Zamet 6 minuta Bjelovar 6 minuta

Mir je ponovo tu! Pobjedom protiv Bjelovara od 35:24 u unaprijed odigranom susretu šestog prvenstvenog kola rukometašice Zameta pokušat će zaboraviti učinak ostvaren u Splitu minule nedjelje. Iako će rezultat izvan zagrade na vrhu teksta sugerirati lakoćom upisane bodove, ono što je u zagradi krije još uvijek bolan dio istine vezan za prvo poluvrijeme utakmice.

Trebalo se pomučiti, sustizati napaljene i raspoložene protivnice koje su tada znale namirisati Zametovu krv koja je potekla u Splitu. Dijelom su, ali samo dijelom gošće bile u pravu, jer Zamet jeste ranjiv, ali i ubitačan kada uđe u ritam, što je pokazao u nastavku utakmice.

Šegota s gola na gol
Posljednji pogodak inače vrlo napetog i neizvjesnog prvog poluvremena za 18:16 postigla je Zametova vratarka. Helena Šegota vidjela je da je njena suparnica s druge strane malo izvan svog prostora, probala je i zabila malo prije zvuka sirene. Osim mekane ruke u Josipe Jerčinović (dva suha lista!) i 20-godišnja vratarka pokazala je da može zabiti.

U prvom dijelu Zamećanke primaju čak šesnaest zgoditaka. Obrambeni učinak bio je tako ravan nekim derbi-okršajima protiv Podravke ili Lokomotive prijašnjih godina. Počelo je tako puštati ispred svojih vrata već u samom uvodu utakmice.

Prvih šest minuta obilježile su četiri tehničke greške postave u kojoj je od prve minute umjesto Kristine Plahinek na lijevom krilu počela Ana Paurević. Baš u šestoj minuti počela je velika večer krila s druge strane.

Josipa Jerčinović stavila je šest pogodaka u svojih trideset minuta. Nisu je Bjelovarčanke ni po sili zakona mogle zaustaviti, njena su dva promašaja bila isključivo plod malenog podrhtavanja ruke.

Jerčinovićka najprije zabija za 4:3, a onda i za 5:5 nakon što gošće preko Magdalene Mikšić, suparničkog desnog krila dolaze u vodstvo. Dugo su se ekipe hvatale po terenu, golovi su pljuštali pa u prvih dvadesetak minuta gotovo i nije bilo napada koji se nije završio pogotkom. Zamećanke su u tom periodu promašila dva kaznena udarca (Bukvić 10, Gugić 15. minuta). Do trinaeste minute Jerčinovićka stavlja već četvrti zgoditak (8:8), a njenoj se vrhunskoj realizaciji danas u sljedećoj akciji priključila i Paurević.

Na put u četvrtak navečer
Autobus za Luksemburg je spreman. Krenut će u noći s četvrtka na petak, samo tridesetak sati nakon odlaska u svlačionicu s parketa u današnjoj utakmici. To znači da je četvrtak dan bez treninga. Prosenjak je prvotno imala ideju jutarnje regeneracije, ali od toga se odustalo. Četveročlana Zametova delegacija u četvrtak ujutro (10 sati) izlazi pred novinare, slijede veliki dani riječkog rukometa s predznakom ljepšeg spola.

Bjelovarčanke su u dva navrata imale po dva pogotka prednosti. Prvo je mini-serijom 0:3 rezultat otišao na 9:11, u trenucima kada je sedmerac Anamariji Gugić obranila nova reprezentativna vratarka Josipa Sanader, odnosno kada je Jerčinovićki prvi put promašila sa svojeg krila.

U prvom poluvremenu sedmercima je prednost svoje ekipe održavala Smiljčić. Ona je s linije najstrože kazne do 23. minute imala učinak 5/5. Zametovom serijom 3:0 (Jerčinović 2, Mičijević) domaće se igračice vraćaju u vodstvu, a za 'nagradu' isključena biva Tea Bunić. Bjelovar je u vodstvu bio samo još jednom (13:14), od završnice prvog dijela stvari su krenule na svoje mjesto.

Zamet je do 36. minute napravio seriju 7:0 i došao na 22:16. Gošće su bile pretrčane, njihov trener Cikoja na raspolaganju je imao samo devet igračica i dvije vratarke. U nastavku su najprije ušla dva nova krila; Plahinek lijevo, odnosno Nataša Miočinović desno i do kraja utakmice postigle zajedno sedam pogodaka. Nešto kasnije priliku je dobila Iva Tabar (48. minuta). Povratnica s posudbe iz Zeline zabila je dva zgoditka i iznudila sedmerac. Svoje premijerne golove ove sezone postigle su i Rea Jelenović s lijevog krila, odnosno Iva Karlić s pozicije pivota.

- Očito je da smo u nekakvoj letargiji što se obrambenog dijela tiče. Napad nije sporan, ali u obrani možemo i moramo odigrati bolje. Nikako da se tu posložimo. Zaista smo previše golova primili, posebice u prvom poluvremenu. Očito je na poluvremenu bilo potrebno verbalno nadglasavanje u svlačionici da malo podigne ukupni dojam i razliku na semaforu, na drugo ionako nisam imala primjedbi, rekla je trenerica Zameta Adrijana Prosenjak nakon utakmice.