Prva liga rukometašica: Zamećanke slavile u Umagu, domaćinu presudio veći broj raspoloženih Riječanki

Nedjelja, 13. rujna 2015. 19:35 Napisao/la  SC

Susret 1. kola: Umag - Zamet 18:23 (8:13). Zamećanke su suvereno krenule u novu prvenstvenu pustolovinu, sljedeće kolo donosi im domaći dvoboj protiv Sesveta.

Prva liga rukometašica - 1. kolo

UMAG - ZAMET 18:23 (7:13)

Školska sportska dvorana. Gledatelja 300

Suci: Davor Češi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci). Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica)

UMAG: Spahić, Renić, S. Imamović, Konta 1, Rajić 2 (1), Mataija 1, Vidović 2, Jajčević 5 (1), Šito, Čorković 1 (1), Pavić, Nushi, Gašić, A. Imamović 4 (3), Bunić, Žuliček 2

ZAMET: Paurević 1, Plahinek 2, Karlić, Jerčinović 7, Židek, Miočinović 1, Tabar, Milosavljević 4, Toto 1, Strukar, Bunić 1, Jelenović, Bukvić 1, Šegota, Mičijević 4, Gugić 1 (1)

Sedmerci: Umag 8 (6) Zamet 1 (1)

Isključenja: Umag 4 minute Zamet 6 minuta

Rukometašice Zameta slavljem u Umagu stigle su do prvih bodova na početku nove sezone. Iskoristile su Riječanke period domaćih igračica od jedanaest minuta bez postignutog pogotka u prvom dijelu. Upravo tada su, kroz središnjicu prve četvrtine Umažanke stale pa su iz vodstva od 3:2 prešle u zaostatak od 5:10. Iako su počele s uvodnih 2:0 golovima Ane Rajić, veći je period utakmice proveo pod Zametovom kontrolom igre i rezultata.

Nerješiva enigma za umaški vratarski dvojac bila je Josipa Jerčinović. Reprezentativno je desno krilo zabilo sedam pogodaka što je čini najefikasnijom igračicom susreta. Usto, Umažanke su do desete minute bile na razini, nakon čega je serijom 0:5 Zamet mirno mogao prvo poluvrijeme privesti kraju. Na domaćim vratima startala je Andrea Pavić i u prvom poluvremenu upisala pet obrana dok su gostujuće vratarke kroz cijelu utakmicu imale lijep učinak od četrnaest obrana.

Od 14. do 25. minute Umag je tako bio bez postignutog pogotka, a najbliže sustizanju Zametovog vodstva bile su izabranice Dragana Rajića u 40. minuti pri rezultatu 13:16. Tada je na njihovim vratima bila Sabrina Spahić koja nije uspjela zaustaviti jedini riječki sedmerac (Gugić). Zamećanke na poluvrijeme odlaze sa šest zgoditaka prednosti, ponajviše zahvaljujući Dejani Milosavljević koja je postigla četiri gola odnosno već spomenutoj Jerčinovićki koja je potpisala posljednja dva gola u prvom poluvremenu.

Od šest pogodaka riječke prednosti u prvih deset minuta nastavka istopilio se pola zalihe, što je do kraja ostalo sačuvano širom klupom i zbog više raspoloženih igračica. U nastavku su svoju priliku iskoristile Anamaria Gugić, Iva Tabar i Ana Paurević. Umaške pucačice ponovno nisu imale svoj dan, Jelena Vidović zabila je dva pogotka ali i za to potrošila jedaanest lopti, nešto je malo efikasnija bila Ana Jajčević (5-12). Ana Rajić zabila je prva dva pogotka na utakmici i onda stala...