Subota, 07. studenog 2015. 18:44 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 8. kola: Zamet - Dugo Selo 30:20 (14:11)

Suci: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Sesvete). Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica)

ZAMET: Paurević, Plahinek 3, Karlić, Jerčinović 3, Židek 2, Miočinović, Tabar 4, Milosavljević 4 (1), Toto, Strukar, Bunić 1, Jelenović, Bukvić 4, Šegota, Mičijević 9, Gugić

DUGO SELO: Budić 1, Kirin, Čamber 2, Radovac, Đurak 1, Slišković, Pavković 6, Bebek 3 (1), Presker, Marjančić 3 (3), Galić 2, Peti 2, Remenar, Lisjak

Sedmerci: Zamet 4 (1) Dugo Selo 4 (4)

Isključenja: Zamet 10 minuta Dugo Selo 6 minuta

Najbolje riječke rukometašice bile su pobjednice njihovog osmog službenog susreta ove sezone. Protiv Dugog Sela sastav Adrijane Prosenjak zabio je trideset pogodaka, a primio deset manje, što sugerira uvjerljivu pobjedu. Najveća vijest zapravo je ta što u sastavu nije bilo Mile Toto, nije igrala Anamarija Gugić, a mogle su nastupiti Helena Šegota, Dejana Milosavljević i Kristina Plahinek.

Kad se sve skupa zbroji, sve može biti podvučeno pod liniju: Tabar asistira, Mičijević zabija, Šegota brani. Formula uspjeha je zagarantirana.

Zamećanke otvaraju furiono. U prvih devedeset sekundi susreta već je 3:1, Ćamila je postigla dva pogotka, jedan je dodala kapetanica Ella Bukvić. Gošće niti jednom nisu vodile, a susret je sadržavao samo dva izjednačenja (1:1, 4:4). Jedini problem bili su sedmerci, čak su tri za vrijeme susreta ostala neiskorištena.

Nakon deset minuta igre Ella Bukvić promašuje sedmerac, a potkraj poluvremena kazneni udarac Nataši Miočinović brani gostujuća vratarka Presker.

Nakon odlaska na odmor s tri gola viška Zamećanke u nastavku ubacuju u brzinu više. Počelo je golom Ive Tabar iz kontre, pečat novoj pobjedi stavila je Lara Židek golom za konačnih 30:20. Nismo joj brojali asistencije, ali Tabarova je ponovo dijelila lopte svim svojim suigračicama, kreirala niz zicera, a neki su nažalost ostali pod rubrikom promašaja.

U 32. minuti sedmerac zabija Dejana Milosavljević, no i ona je kasnije (53. minuti) jednog propustila pretvoriti u pogodak. Rijetko je međutim promašivala Ćamila Mičijević, danas autorica devet golova, ali i sretna dobitnica jednog od čak pet Zametovih isključenja.

Gostujući trener Nenad Plašić je, to valja notirati, više brinuo o formi zapisničkog stola i sudačkog para od njegove ekipe. Čambala i Šimić uručili su mu stoga u drugom dijelu žuti karton, a mogao je do kraja utakmice proći i gore da su odlučili kazniti verbalne uvrede upućene na njihov račun. Objektivno, suci su svoje odsvirali prilično korektno, baš kao što su Zanećanke odigrale.

Zabijale su sve, najviše Mičijević (9), veseli ponovno prisutstvo angažmana u igri, sve zajedno može biti nagovještaj novog uspješnog niza.