Prva liga rukometašica: Zamećanke rutinski odradile pobjedu protiv Trešnjevke

Subota, 05. prosinca 2015. 19:24 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 12. kola: Zamet - Trešnjevka 33:23

Suci: Grubor (Poreč) - Žepčan (Umag).

ZAMET: Paurević 2, Plahinek 3, Karlić, Jerčinović 2, Židek 1, Miočinović 1, Milosavljević 4, Toto 3, Strukar (4), Bunić 5, Tabar, Bukvić 5 (3), Šegota (12), Mičijević 4, Gugić 3.

TREŠNJEVKA: Karaula, Čagalj, Kajfeš 6, Prkačin 4, Komljenović 2, Dedić, Blažek 7 (4), Andrijašević (12), Stojanov 1, Lekić, Dičak 3.

Sedmerci: Zamet 3 (3), Trešnjevka 4 (4).

Isključenja: Zamet 8 minuta (Paurević 2, Milosavljević 2, Mičijević 2, Gugić 2) Trešnjevka 8 minuta (Karaula 2, Čagalj 2, Stojanov 2, Dičak 2).

Iako su se iz Đakova vratile u Rijeku tek četvrtak u ranim jutarnjim satima i sa dva velika boda ukrašena odličnom gol-razlikom, na igračicama Zameta nije bilo tragova umora. Zaključen je konačno dugi niz dugih i skupih putovanja.

Od splitskog turnira i tri gostovanja u gradu pod Marjanom, Luxemburga, Danske i redovnih prvenstvenih ogaveza, igračice trenerice Adrijane Prosenjak prošle su put od oko osam tisuća kilometara.

Unatoč ozljedama, kada je klupa Zameta izgledala kao osmerac sa kormilarom, domaće rukometašice dočekale su svoje gošće sa Trešnjevke sa najvišeg mjesta na ljestvici. Zbog europskih obaveza Podravke, trebalo je odraditi i privremeni trening za boravak na prvom mjestu.

Možda se u posljednjem kolu kada Zamet gostuje u Koprivnici ostvari i taj trajniji san, pa i cilj. Zamet je sada skoro i kompletan, a onda djeluje ubojito i moćno.

Sa Trešnjevkom rukometašice sa Zameta vezuju duge, više desetljetne sportske poveznice i brojni neizvjesni prvenstveni susreti. I jedan ulazni transfer ljevoruke mlade reprezentativke Fadile Jakupovića, koja je Kutiju šibica prije 21 godine, na dvije sezone zamijenila Dvoranom na Kozali.

Šegota na otvaranju utakmice brani dva uzastopna udarca Stojanov i stiče potrebnu sigurnost za nastavak utakmice, koja vratarima dodaje dodatan polet i samouvjerenost. Nakon jedinog izjednačenja (1:1) slijede golovi mladih reprezentativki Plahinek i Mičijević i već u 10. Minuti Zamet ima 5:2 prednost.

Trešnjevka je u Rijeku doputovala sa samo 11 igračica, od kojih su tri bile vratarke. Ipak do prve obrane Andrijašević čekalo se je 20 minuta, a za to vrijeme je Šegota zaustavljala hrabre, ali nedovoljno brojne gošće.

Kajfeš, Dičak i Blažek dobro su se držale. U 22. minuti rezultat je bio obećavajući za Trešnjevku (12:10), ali bez šire klupe nije se moglo ravnopravno nositi duže vrijeme sa domaćim igračicama.

Nakon dvadesetak minuta već se  cijela startna šestorka Zameta upisale u listu strijelaca, a do kraja utakmice golovima su se radovale sve igračice koje su ulazile u igru.

Trenerica Prosenjak, za razliku od stanja u ekipi prije desetak dana, mogla je početi uvoditi u igru sve svoje raspoložene snage. Prije odlaska na odmor u realizatorskoj seriji su Toto, Plahinek i Bukvić za velikih +7.

Točno u zvuk sirene, Šegota je stigla i do svoje desete obrane.

U nastavku isti je omjer snaga na terenu. Mičijević i Milosavljević zaustavljanju kratkotrajne nade gošći u namjeri da smanje domaće vodstvo. Stojanov i Prkačin su u tome najodlučnije, ali je Prkačin pri tome i potrošila previše lopti, prerastajući u najbolju domaću asistenticu. Zamet ne prašta greške...

Tea Bunič sa tri uzastopna pogotka u 44. minuti donosi najviše vodstvo Zameta +11. Srećom za Trešnjevku, da je posljednjih dvadesetak minuta Olgica Andrijašević nanizala dosta sjajnih obrana, čime je zaustavila ozbiljnije uvećanje domaćeg vodstva.

Dojam ugodnog ženskog rukometnog subotnjeg predvečerja dodatno je ukrašeno novom, trećom uzastopnom pobjedom Zameta II u predigri utakmice protiv Udarnika iz Velike Gorice 24:21.

Mlade Zamećanke trenera Ede Šmita sa novom pobjedom dovatile su diobu drugog mjesta u Drugoj HRL - zapad. Dobri Sv. Nikola ostavio je četiri boda na Zametu...