Subota, 02. travnja 2016. 20:15 Napisao/la  SC

Susret 21. kola: Dugo Selo - Zamet 22:22 (12:10).

Prva liga rukometašica - 21. kolo

DUGO SELO - ZAMET 22:22 (12:10)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 200.

Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec. Nadzornik: Joško Perdić

DUGO SELO: Budić (18 obrana), Đurak 1, Kirin 2, Čamber 2, Grebenar, Radovac, L. Bebek, Slišković, Pavković 7, J. Bebek 3, Karaula, Marjančić 2 (2), Galić 3, Šebalj, Lekić, Lisjak 2

ZAMET: Paurević 1, Plahinek 1, Jerčinović, Židek, Miočinović, Tabar 2, Milosavljević 1, Toto, Strukar (3 obrane), Bunić 4, Jelenović 2, Bukvić 5 (3), Šegota (3 obrane), Mičijević 5, Gugić 1

Sedmerci: Dugo Selo 4 (2), Zamet 3 (3)

Isključenja: Dugo Selo 4 minute, Zamet 8 minuta

Iz Dugog Sela najbolje riječke rukometašice odlaze s bodom. Odlaze i sa saznanjem da su u posljednjih osam minuta dvoboja zabile tek jedan pogodak kojeg je potpisala Dejana Milosavljević. Bio joj je to prvi i jedini na susretu, baš onaj koji je bio potreban za to da se nakon vodstva od 19:21 iz 52. minute ne krene natrag prema Kvarneru potpuno praznih džepova.

Rezultatski, domaće igračice na bodu mogu zahvaliti svojoj vratarki Mari Budić koja je ponudila večer sa osamnaest obrana, odnosno Andrei Pavković koja se istaknula sa sedam pogodaka. S druge strane, Zamet je tehnički mogao i izvisiti da Nikolina Strukar nije obranila sedmerac Josipi Grebenar, odnosno da Ćamila Mičijević opet nije povukla svoje suigračice kada je trebalo. Za pet pogodaka trebalo joj je jedanaest lopti, ali je s terena izašla kao najbolji riječki strijelac.

Sredinom prvog dijela igračice Dugog Sela vode 7:4, ali golom efikasne Tee Bunić koja je sve svoje pogotke postigla do poluvremena u 21. minuti rezultat je izjednačen na 8:8. Kao i sam kraj utakmice, domaće igračice bolje reagiraju u završnici prvog dijela kada se odvajaju na 11:9 te 12:10, koliko je stajalo na samom kraju prvih trideset minuta igre.

Samo nešto više ood pet minuta trebalo je Riječankama da opet izjednače (13:13), a naći će se i u vodstvu od 15:17 u 41. minuti kada će Rea Jelenović pogoditi s desnog krila. Do spomenute 52. minute Zamećanke će držati to vodstvo od dva pogotka prednosti, ali će domaće igračice sa završnih 4:1 otkinuti bod.

Žensko rukometno prvenstvo Hrvatske ulazi u posljednjih pet kola, sljedeći vikend će na parket Centra Zamet stići sastav Splita 2010.