Srijeda, 21. svibnja 2014. 21:31 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Zelina - Zamet 29:27 (14:16)

Prva liga rukometašica, Liga za prvaka - 9. kolo

ZELINA - ZAMET 29:27 (14:16)

Dvorana srednje škole u Zelini. Gledatelja 200.

Suci: Robert Kober (Zagreb) i Igor Sunajko (Dugo Selo)

ZELINA: Sanader (3 obrane), Ercegovac 7, Mrazović, M. Žigrović, Prusina 1, Madžarac 6, Čosić, Šandor, Pavlović 6 (1), Šerić 5 (3), D. Žigrović, Puhelek, Vulić 3, Hajduk (6 obrana), Horvat 1, Galić

ZAMET: Paurević, Plahinek 2, Jerčinović, Bukvić 2 (2), Gvoić, Tabar, Milošević 10 (1), Toto 4, Strukar (12 obrana), Bunić 2, Tus, Šegota (1 obrana), Mičijević 5, Stakorić, Masnić 2, Gugić

Sedmerci: Zelina 5 (4) Zamet 5 (3)

Isključenja: Zelina 2 minute Zamet 14 minuta

Nakon povijesnog uspjeha i osvajanja srebra na netom odigranom završnom turniru Kupa u Umagu, pred rukometašicama Zameta do kraja sezone ostale su još dvije obveze. Posljednje gostovanje označilo je novi, osmi poraz u Ligi za prvaka. Zelina je, kao i u regularnom dijelu prvenstva na svom parketu predstavila pretvrd orah izabranicama Adrijane Prosenjak, iako i iza te konstatacije postoji ono 'ali...'

Zamećanke su na predah otišle s dva pogotka prednosti, a to se kao i u mnogim slučajevima ovog proljeća pokazalo premalo. Na stranu čak četrnaest minuta igre koje su provele na parketu s igračicom manje, ponovno se protivnicama unatoč boljoj igri dopuštalo previše. Krenulo je Zametovim vodstvom 3:1 nakon pet minuta igre.

Dva je puta lopta prošla na crtu do Bunić, jednom je zabila Mičijević, znalo se tko je favorit. Ipak, da favoriti ne pobjeđuju uvijek potvrdio je nastavak susreta. Nakon novih riječkih plus tri (8:5) u trinaestoj minuti kola ponovno naglo staju. Ercegovac i Šerić vraćaju stvari na 11:11, deset minuta uoči predaha. Ulazi tada Masnić, zabija, a za njom i Milošević te Plahinek za novih Zametovih 3:0. Kapital je na predahu iznosio plus dva, za to se pobrinula kapetanica Toto zabivši za 16:14.

Nastavak je osim već spomenute priče o favoritima opet ponudio i onu staru, usko vezanu za Zamet, a to je: Nije gotovo dok se ne oglasi sirena za kraj. Prednost je varirala između jedan i dva, sve tako do 46. minute kada pogocima Vulić i Pavlović rezultat biva 21:21. Nakon pogotka Masnić uslijedila je domaća serija 3:0, a Zamećanke u posljednjih deset minuta nisu uspjele sustići Zelinu. Po tko zna koji put protivnice su uhvatile Zamećanke na spavanju i kaznile ih.

Posljednje kolo igra se u subotu kada u Centar Zamet dolazi Trešnjevka. Pozdraviti finalistice Kupa i nove predstavnice u Kupu pobjednika kupova najmanje je što riječki prijatelj rukometa može napraviti na kraju sezone.