PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke u nastavku slomile otpor Sesveta

Subota, 19. rujna 2015. 18:12 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 2. kola: Zamet - Sesvete Agroproteinka 26:20. Pobjeda se može pripisati dobroj igri u drugom poluvremenu

Prva liga rukometašica - 2. kolo

ZAMET - SESVETE AGROPROTEINKA 26:20 (13:11)

Centar Zamet. Gledatelja 100

Suci: Ivica Mandić (Solin) i Duje Žanko (Sinj). Nadzornik: Boris Bukurov (Trogir)

ZAMET: Paurević 1, Plahinek, Karlić, Jerčinović, Židek, Miočinović 6 (3), Tabar, Milosavljević 5, Toto 1, Strukar, Bunić 4, Jelenović, Bukvić 2, Šegota, Mičijević 6, Gugić 1 (1)

SESVETE: Pijević, Jakara 1, Pa. Stopić 3, Blažević 1, Pe. Stopić 3, Benko 5 (1), Vlajsović 1, Petrušić 1, Bešen, Bezjak, Peraica, Milić 5

Sedmerci: Zamet 5 (4) Sesvete Agroproteinka 4 (1)

Isključenja: Zamet 12 minuta Sesvete Agroproteinka 10 minuta

Bodovi su ostali u Rijeci, pred najvjernijim pratiteljima rukometnih zbivanja u Centru Zamet. Nakon uvodnog slavlja u Umagu protekle nedjelje, izabranice Adrijane Prosenjak iza njih su ostavile i ekipu Sesveta, i to rezultatom 26:20. Pobjeda se može pripisati dobroj igri u drugom poluvremenu kada se podjednako stabilnom napadačkom učinku pridodao za slavlje nužan intenzitet obrane uz nekoliko ključnih vratarskih intervencija ponovno vrlo jake Helene Šegote.

Dugo se domaćin mučio u prvom poluvremenu, dugo nije izgledalo kako treba, ali stvari su konačno proradile u završnici prvog poluvremena. Zamećanke su prvi puta povele koncem 29. minute kada je Ćamila Mičijević zabila svoj već peti pogodak u prvom dijelu za 12:11. Igra je prije ulaska u završnicu prvog dijela nalagala da je Zamet taj koji love, a da Sesvećanke pojačane s nekoliko vrlo jakih imena predstavljaju lovinu. Zazvonilo je na uzbunu tako nekoliko puta u početku utakmice, jednom i na polovici prvog dijela.

Kod rezultata 4:7 za Sesvete u 16. minuti Adrijana Prosenjak već je bila pozvala drugu minutu predaha, zbog nezadovoljstva učinkom svojih igračica na oba kraja terena. U obrani je puštalo, napad nije bio efikasan. Sesvećanke su krenule promašajem, i to iz sedmerca koji se dogodio nakon pedesetak sekundi igre. Valentina Blažević pogodila je vratnicu, no ona nije spriječila izabranice Nikole Škorića da povedu, ali i da zadrže vodstvo golovima Marije Milić odnosno sestara Stopić za 1:3.

Nakon što je Tea Bunić zabila drugi domaći pogodak u 6. minuti, Milićka je s nova dva pogotka gošće prvi puta odvela na tri pogotka prednosti. Iako su domaće igračice golovima Mičijevićke i Milosavljevićke ponovo bile stigle na rep Sesvećankama, spomenutu minutu predaha uzrokovali su golovi Petre Stopić i Tee Jakare. Druga minuta predaha donijela je i promjenu na desnom krilu pa je Josipu Jerčinović koja je prethodno upisala dva promašaja odmijenila Nataša Miočinović i odmah - zabila za 6:8.

Taj je pogodak ubrzo doveo Zamećanke do novog poravnanja na 8:8, pošto se na gol Anamarie Gugić iz sedmerca nadovezala Dejana Milosavljević. Kod rezultata 9:9 dva kriva poteza napravila je kapetanica domaće ekipe Ella Bukvić. Najprije joj Gabrijela Bešen brani pokušaj iz kontre, a onda se događa i njeno isključenje. Gošće golovima Anete Benko i Doris Vlajsović opet odlaze na dva gola prednosti (9:11), no u zadnje tri minute prvog dijela igra samo - Zamet. Četiri pogotka riječke ekipe odvode je na miran predah.

Desetak sekundi prije kraja prvog dijela isključena je bila Ćamila Mičijević, najefikasnija Zametova igračica u prvoj dionici susreta. Usto, Sesvećankama je bio dosuđen i treći sedmerac na susretu, no nije ga iskoristila Aneta Benko već je loptu poslala preko gola. Bila je Benko precizna nešto kasnije nakon pogotka njene kolegice po poziciji s domaće strane, Nataše Miočinović.

Zamečanke prvi puta odlaze na tri zgoditka viška u 34. minuti kada je svoj peti pogodak zabila Dejana Milosavljević. Bivša igračica Sesveta bila je teško rješiv zadatak za suparničku obranu. Domaća je ekipa primila tek jedan pogodak u sedam minuta nastavka pa je utakmica krenula jednosmjernim tijekom. Nataša Miočinović iz sedmerca je zabila za odvajanje na 16:12, igračica iz Osijeka zamijenila je Anamariu Gugić na liniji kaznenog udarca nakon njenog promašaja.

Rezultat se s razine od tri-četiri pogotka Zametove prednosti nije spuštao, ali se nije ni dizao. Dejana Milosavljević nije iskoristila četiri vezane prilike za postizanje njenih novih pogodaka do 41. minute pa je reakcija klupe bila nova minuta predaha pri rezultatu 18:14. Nusprodukt prikazivanja sebičnosti Dejane Milosavljević bio je povratak Sesveta na dva pogotka zaostatak (18:16), i to golovima Milić i Benko, bivših igračica Lokomotive.

Do novih rezultatskih napetosti ipak nije došlo, za to su se pobrinule Tea Bunić i Ćamila Mičijević svojim golovima za 20:16, ali i Helena Šegota u suradnji s Anom Paurević na drugoj strani zaustavljanjem jedne gostujuće kontre. Cijena toga bila je isključenje mladog Zametovog lijevog krila, no ona nije bila naplaćena s kamatama pošto su Sesvećanke, iako u brojčanoj prednosti do 47. minute upisale dva nova promašaja.

Izostala je i triler-završnica, Zamećanke su novim pogotkom Nataše Miočinović iz sedmerca u 52. minuti stigle do rezultata 24:18. Pritom su potpuno umrtvile igru gošći, nije više bilo snage u udarcima Marije Milić i Valentine Blažević, kao niti prodornosti u trci kod Anete Benko koja je u 54. minuti promašila sedmerac.