Subota, 14. veljače 2015. 17:40 Napisao/la  SC

Susret 15. kola: Trešnjevka - Zamet 24:31 (15:16)

Prva liga rukometašica - 15. kolo

TREŠNJEVKA - ZAMET 24:31 (15:16)

Kutija šibica, Zagreb. Gledatelja 200

Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (oba Virovitica). Nadzornik: Joško Perdić (Split)

TREŠNJEVKA: Kajfeš 6, Puljić 3 (1), Čagalj, Komljenović 6, Žužić (12 obrana), Blažek 2, Andrijašević, Borković 1, Stojanov 2, Perkušić 2, Mrmić, Bošnjak 2

ZAMET: Paurević, Petrinović, Plahinek 7, Jerčinović 5, Židek, Miočinović, Milošević 6, Toto, Strukar (15 obrana), Bunić 2, Bukvić 1, Šegota, Mičijević 4, Rajić 1, Masnić, Gugić 5

Sedmerci: Trešnjevka 1 (1) Zamet 1 (0)

Isključenja: Trešnjevka 2 minute Zamet 10 minuta

Do nove pobjede, trinaeste u ovoj sezoni Zamećanke su stigle u zagrebačkoj Kutiji šibica protiv domaće Trešnjevke. Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena igračice Adrijane Prosenjak svoju su klasu pokazale u nastavku susreta, kada su primile tek devet zgoditaka. Sedam je pogodaka djelo najefikasnije Kristine Plahinek, šest je puta poentirala Selena Milošević, pet pogodaka zabile su Jerčinović i Gugić.

Nakon početnih riječkih 3:1 i 5:3 igralo se u izjednačenom ritmu, domaće su igračice povele sa 7:6 u petnaestoj minuti, držale su rezultat na njihovoj strani do najvećih 11:8, na deset minuta do poluvremena. Golom Selene Milošević Zamećanke su uhvatile ritam na 14:14, do predaha su povele golovima Bukvić i Milošević.

Nastavak je ponudio drukčiju sliku na parketu. Serijom 3:0 odvajanje je uslijedilo kod 15:19, nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu već je bilo 17:23. Bile su gostujuće igračice precizne s vanjskih pozicija, Anamarija Gugić imala je realizaciju 5/5, pa je prednost do kraja samo rasla. U 53. minuti bilo je 20:28 golom Josipe Jerčinović, domaće igračice nisu imale dovoljno široku klupu da bi mogle parirati riječkim rukometašicama.