Subota, 06. travnja 2013. 18:51 Napisao/la  Ivan Milatić

Utakmica 3. kola Lige za poredak: Koka - Zamet 23:30 (14:13)

KOKA - ZAMET 23:30 (14:13)

Gradska sportska dvorana Varaždin. Gledatelja 100.

Sutkinje Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavec (Virovitica).

Nadzornik: Saša Martinić (Zagreb)

KOKA: Hajduk (12 obrana), Horvat 6, Ed. Halili, El. Halili 2, Kocijan, Marković 2, Gorupić, Jazbec, Franić, Tomašek 3, Domjan 4, Furjan 1, Antolić, Dežić 3 (3), Haček 2, Vrček.

ZAMET: Šegota (14 obrana), Paurević 4 (1), Brčić 1, Plahinek 1, Jerčinović 1, Havić 4 (1), Tabar 5, Tus, Bukvić 2, Mićijević 4, Stakorić 1, Gavranić 7.

Isključenja: Koka: 2, Zamet 10 minuta.

Sedmerci: Koka: 3 (3) Zamet: 1 (1).

Fantastičnim drugim poluvremenom rukometašice Zameta stigle su do velike i vrlo vrijedne pobjede protiv vodećeg sastava Lige za poredak Koke 30:23. Riječanke su drugi dio igre dobile sa osam pogodaka viška, primivši svega devet golova. Razlog? Igrale su kao ekipa. Sve za jednu, jedna za sve. Od Helene Šegota koja je početkom nastavka sa nekoliko sjajnih obrana izludila domaće igračice i omogućila suigračicama da se odvoje na 15:17. Ines Domijan prvi je domaći pogodak u drugom dijelu postigla nakon točno deset minuta. Svoj dio velikoj pobjedi dale su i mlade snage Ana Paurević, Ćamila Mićijević (nakon tri početna promašaja četiri pogotka) Ela Bukvić. Svoj pucački dan nije imala Dina Havić, a nakon najbolje partije sezone Ive Tabar brine njezina ozljeda u 49. minuti kada je nakon nezgodnog doskoka iznesena sa terena. Tina Gavranić bila je najefikasnija, ali ovoga puta pohvale idu doslovno cijeloj ekipi Zameta jer je bila - ekipa.

Utakmica u Varaždinu otvorena je uz dosta nervoze i tehničkih pogrešaka. Povele su domaće igračice pogotkom Ive Tomašek nakon minute i pol, a samo 30 sekundi kasnije precizna je bila Tina Gavranić za 1:1. Snježana Horvat realizirala je kontru za prednost Koke 2:1 nakon pet minuta i devet sekundi. Dina Havić u idućem je napadu izjednačila na 2:2. Prvo vodstvo Zamećankama je donijela Kristina Plahinek nakon osam minuta i sedam sekundi, ali je prednost riječkih rukometašica trajala samo 11 sekundi jer je precizna bila Ines Domijan za treće izjednačenje na utakmici. U istoj, devetoj minuti prednost je gošćama vratila Iva Tabar. Dvije minute kasnije Elena Halili precizna je za četvrto poravnanje. Nova precizna kontra Snježane Horvat vratila je prednost Koki (5:4) u 13 minuti. Minutu kasnije Dina Havić je iz sedmerca bila precizna za poravnanje (5:5). Iva Tomašek vratila je prednost Koki, a Iva Tabar pokazala je da je raspoložena za igru pogodivši za 6:6 poslije 13 minuta i 50 sekundi.

Nakon toga uslijedilo je nešto lošije razdoblje Zamećanki koje su dozvolile domaćim igračicama da se preko Domijan i Horvat odvoje na plus dva (8:6) na početku 17 minute. Domaće su igračice dva pogotka prednosti održavale do 11:9 kada je sa sedam metara precizna bila Ivana Dežić a do kraja prvoga dijela ostalo je pet minuta i 53 sekunde. Prvim pogotkom Ćamile Mićijević i četvrtim Ive Tabar Zamet je opet uspio izjednačiti na 11:11 na tri minute i 32 sekunde od poluvremena. Snježana Horvat i Ćamila Mićijević sa po dva pogotka dovele su rezultat do 13:13 kada je do odmora ostala minuta i 48 sekundi. Imale su riječke rukometašice i napad za vodstvo ali je Stefani Stakorić početnički pogriješila i omogućila Koki da poluvrijeme zaključi "u plusu". Domaćima je to i uspjelo. Četiri sekunde prije sirene Suzana Furjan pogodila je za 14:13.

Nakon iskupljenja u Varaždinu pred Zamrćankama je nova obaveza već u ponedjeljak u 18 sati kada na Zamet stiže Split. Bilo bi lijepo i sa Splićankama "poravnati" račune..