Srijeda, 02. prosinca 2015. 19:45 Napisao/la  P. M.

Susret 11. kola: Đakovo - Zamet 18:35 (8:19).

Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (oba Vrpolje). Nadzornik: Goran Stojanović (Osijek)

ĐAKOVO: Živković, Goluža, Dubravac 1, Orgulan, Češnik, A. Klemen, Privara 4, Ćurić, Zirn 3, Prskalo 3 (1), Beljan, Z. Klemen, Mihalina 3 (3), Mar. Matasović 3, Đunđerović, Maj. Matasović 1

ZAMET: Paurević 5, Plahinek 4, Karlić 1 (1), Jerčinović 1, Židek 2, Miočinović 2 (1), Tabar, Milosavljević 1, Toto 5, Strukar, Bunić 5, Bukvić 2 (1), Šegota, Mičijević 3, Gugić 4

Sedmerci: Đakovo 6 (4) Zamet 3 (3)

Isključenja: Đakovo 4 minute Zamet 8 minuta

Najbolje riječke rukometašice bez većih su poteškoća stigle do devete ovosezonske pobjede u Prvoj ligi. Novopečeni prvoligaš iz Đakova nije u nedostatku kvalitete mogao ozbiljnije namučiti sastav kojeg i ove sezone očekuje borba za dva domaća trofeja. Riječanke su u Slavoniji ostvarile uvjerljivu pobjedu rezultatom 18:35 i tako se na pravi način vratile obvezama u domaćem prvenstvu nakon dolaska s europskih obveza iz Danske odnosno reprezentativne stanke. Zametov reprezentativni trojac na pravi je način iskoristio đakovačku utakmicu, a još su samo dvije ostale do kraja polusezone.

Toto: Prvo moramo dobiti Trešnjevku
- Znamo da nas kraj ove polusezone očekuje u Koprivnici no zasada smo isključivo fokusirani na utakmicu s Trešnjevkom. Danas smo sve igrale, sve smo se nazabijale i drago mi je da je sve funkcioniralo na pravoj razini. Uz ovakvu igru nije isključeno rezultatsko iznenađenje u Koprivnici, ali treba nastaviti dalje s radom, rekla je Mila Toto nakon utakmice u Đakovu.

Domaće se rukometašice mogu pohvaliti da su jednom vodile protiv Zamećanki. Sam početak susreta oskudijevao je golovima, to je najviše odgovaralo Đakovčankama koje su povele s 1:0 pogotkom Marine Dubravac. U prvih petnaest minuta već se sve bilo rezultatski okrenulo. Domaće su igračice još samo jednom zabile, i to preko Maje Mihaline iz sedmerca u desetoj minuti. Zamet je tako nakon prve četvrtine utakmice bio u vodstvu od 8:2, a polovicu riječkih golova potpisala je Tea Bunić. Uz iskusnu kružnu napadačicu mrežu domaće vratarke Tamare Živković dotad su tresle još Ćamila Mičijević, i to dvaput te po jednom Kristina Plahinek i Lara Židek.

Istini za volju, taj se drugi pogodak Đakova možda ne bi niti dogodio da njemu nije prethodio prekršaj Josipe Jerčinović za jedino isključenje u prvom dijelu utakmice. Uz isključenje, Mihalina je mogla realizirati spomenuti sedmerac. Još prije toga, u četvrtoj minuti Helena Šegota obranila je sedmerac prvoj đakovačkoj pucačici Maji Matanović.

Tea Bunić je svojih pet pogodaka iz prvog dijela zabila već do isteka 19. minute. Bila je stopostotna u realizaciji, nerješiva za Živkovićku na vratima. Dotična je u prvom dijelu skupila tek četiri obrane naspram Šegotinih sedam. Zametovo vodstvo u završnici prvog dijela samo se progresivno povećavalo, u strijelce se triput u deset minuta upisala Mila Toto, zabila je jednom i Jerčinovićka pa i Anamarija Gugić koja će kroz drugo poluvrijeme nagovijestiti povratak toliko željene pucačke forme u svoje ruke.

Jedanaest pogodaka riječke prednosti na poluvremenu osigurale su Mila Toto i Ella Bukvić. Kapetanica ekipe je uz jedan pogodak iz sedmerca pridodala i onaj iz igre za 8:19. Značilo je to da se u drugom poluvremenu sastav Adrijane Prosenjak može komotno rotirati po energetskim potrebama. Na vrata je stala Nikolina Strukar i odmah obranila jedan dalekometni pokušaj Marije Prskalo. Dvadeseti pogodak gošći mogla je zabiti Ana Paurević, alternacija za ponovo vrlo dobru Plahinek.

Zabila je Paurevićka i dvadeset drugi, onda kad je njen sastav otišao na trinaest pogodaka viška. Za veću prednost u uvodu drugog poluvremena trebalo je obraniti barem jednog od tri udarca Marijane Privare, no Strukar u tome nije uspjela pa je dotična Đakovčanka u svega dvije minute zabila tri pogotka i smanjila na 11:22. Na ruku Zamećankama nisu išla ni isključenje Elle Bukvić odnosno Ćamile Mičijević pa su domaće igračice mogle smanjiti rezultat do 40. minute.

Ipak, zaostatak Đakovčanki do kraja susreta više nije mogao biti izražen tek u jednoj znamenci. Nije to dopuštala Anamarija Gugić. Sinjski su topovi u lijevoj ruci proradili pa se Gugićka od 39. do 43. minute u nova tri navrata upisivala u listu strijelaca. Domaće su igračice u pokušaju obaranja prednosti zabijale preko sestara Matasović te Prskalo. Priliku za spuštanje na minus devet imala je Privara, ali Strukar je na njenom udarcu zaradila drugu obranu.

Svoj golgeterski učinak kroz drugo poluvrijeme potiho je gradila Ana Paurević. Mlado se lijevo krilo najprije odvažilo zabiti četvrti pogodak nakon prvog domaćeg isključenja (Mihalina), a nedugo zatim i peti kada je trebalo staviti na 18:29, devet minuta prije kraja.

U pravim predstavama velikih klubova konac djelo krasi. Tako je bilo i ove srijede u Đakovu kada je Zamet na pravi način završio utakmicu. U završnoj seriji 7:0 dva je pogotka zabila Nataša Miočinović, a po jednom su pogađale Dejana Milosavljević, Kristina Plahinek, Lara Židek i Iva Karlić, potpisnica pogotka iz sedmerca za konačnih 18:35. Seriju je garnirala i Nikolina Strukar s nove tri obrane.

Zamećanke su rutinirano slavile i pobjedom najavile posljednji ovogodišnji domaći obračun. U subotu od 17 sati na rasporedu je ogled s Trešnjevkom, generalna proba uoči zadnjeg kola i gostovanja u Koprivnici. Tada će pasti odluka o jesenskom prvaku države...