Srijeda, 11. veljače 2015. 20:31 Napisao/la  SC

Susret 14. kola: Zamet - Zelina 21:24 (12:12).

Suci: Baić i Šulekić (oba Novska). Delegat: Lozančić (Velika Gorica)

ZAMET: Paurević 1, Plahinek, Karlić, Jerčinović 1, Židek, Miočinović, Milošević 6 (2), Toto 1, Strukar, Bunić 3, Bukvić 1, Šegota, Mičijević 6, Rajić, Masnić, Gugić 2.

ZELINA: Sanader, Poljak 3, Žigrović, Krsnik, Ćosić, Pasarić 1 (1), Pavlović 8 (1), Debelić 4, Tabar 1, Vulić 3, Bukovina, Vukojević 4.

Sedmerci: Zamet 3 (2), Zelina 5 (2).

Isključenja: Zamet 10 minuta Zelina 8 minuta.

Tri isključenja: Mičijević (53).

Najbolje riječke rukometašice doživjele su novi domaći poraz. Nakon što ih je u derbiju svladala koprivnička Podravka, izabranice Adrijane Prosenjak stradale su protiv Zeline. Neugodnim se pokazao europski predstavnik koji je znao kazniti propuste obrane od samog početka utakmice.

Igralo se gol za gol, Zelina je dobro stajala na parketu ne dopustivši domaćim igračicama da se razmašu na početku. Vodile su Zamećanke 7:5, imale i dva obranjena sedmerca no nije to bilo dovoljno za značajnije odvajanje. Milošević i Mičijević u nekoliko su navrata uspješno uhvatile gostujuće igračice u vodstvu, no nastavak će donijeti neželjene posljedice u crnim minutama.

Strukar je obranila i treći sedmerac početkom nastavka, no tu je Zamet stao. Dvanaest minuta nije bilo riječkog gola, gošće rade seriju 5:0 i riješavaju pitanje pobjednika. Agresivnom obranom i bezidejnosti u napadu Zamećanke su se našle u zaostatku od 12:17. Ipak, kapetanica Mila Toto zabija pogodak, a Zamećanke rade svojih 5:1 te dolaze na 18:19. Pokazat će se, bio je to zadnji pokušaj priključka koji se nije ostvario. Briljirala je Josipa Sanader s 13 obrana na golu Zeline, Zamećanke će morati tražiti prigodu za pobjedu u Zagrebu kod Trešnjevke narednog vikenda.