Prijateljska utakmica: Zamećanke minimalnim porazom od Futura Rome zaključile uspješnu godinu

Srijeda, 16. prosinca 2015. 21:23 Napisao  Patrik Mršnik

Prijateljska utakmica rukometašica: Zamet - Futura Roma 24:25 (11:12).

Iako je natjecateljski dio sezone gotov, u ženskom pogonu na Zametu stvari ne miruju. U tijeku je posljednji radni tjedan što se dvorane za ovu godinu tiče, a da se kadar ne opusti pobrinulo se njegovo stručno vodstvo koje je dogovorilo jednu prijateljsku utakmicu. Zamećanke su tako ove srijede igrale protiv letargije u predbožićnom razdoblju, ali i protiv Futura Rome, talijanske reprezentacije 'u malom' koja je u listopadu već gostovala u Rijeci i Crikvenici.

Talijanke su ozbiljno shvatile zadatak i odnijele minimalnu pobjedu iz Rijeke (25:24), a najveća vijest je da se Ćamila Mičijević uopće nije upisivala među strijelce. Igralo se u kombiniranim postavama bez nekih igračica (Strukar - Paurević - Jelenović zbog ozljeda bio je samo trojac za zapisničkim stolom). Riječanke su sredinom prvog dijela imale vodstvo od 8:5 nakon što je Plahinek realizirala kontru odnosno pogodila s krila na što se golom priključila Iva Tabar. Ipak, dvije ekipe našle su se na 10:10, ne bi li gošćama bila prepuštena prednost na poluvremenu.

U nastavak je krenula druga vanjska linija s Larom Židek u glavnoj ulozi. Mlađahna srednja vanjska nije pokazala dozu danske hrabrosti (još uvijek svi pričaju o onom golu iz Odensea, op.a.) pa je riječka ekipa do četrdesete minute zabila tek jedan pogodak (Plahinek), a Talijanke pobjegle u vidu magle na 12:18.

Vrag je odnio šalu, uslijedilo je sedam minuta bez talijanskog gola i povratak na 16:18 s dva fenomenalna poteza Tee Bunić na liniji šest metara. Dodala je kasnije dva vezana zgoditka i Dejana Milosavljević, igralo se praktično u egalu, do kojeg je došlo kod 23:23, no gošće u samoj završnici ipak odnose pobjedu.