1. liga rukometašica: Zamećanke u Umagu razočarale igrom u drugom poluvremenu

Petak, 19. travnja 2013. 20:41 Napisao/la  Ivan Milatić

Liga za poredak: Umag - Zamet 21:17 (9:8)

Liga za poredak

UMAG - ZAMET 21:17 (9:8)

Dvorana SC Stella Maris. Gledatelja:200

Suci:Veljko Kordić i Hrvoje Mitrović (Zagreb)

UMAG: Pavić (23 obrane), Žuliček 1, Imamović, Milošević 4, Rajić 2, Mataija 5 (2), Vidović 4, Martić, Jerković, Medved, Špoljarić 2, Ćorković 1 (1), Maras 1, Gašić 1.

ZAMET: Šegota (12 obrana), Paurević, Brčić 1, Plahinek 3, Karlić 1, Jerčinović 1, Havić 3 (1), Židek 3 (2), Tus, Bukvić 1, Mićijević 1 (1), Matičić, Gavranić 2, Tabar 1, Višnjić.

Isključenja: Umag 8 minuta, Zamet 2 minute

Sedmerci: Umag 4 (3), Zamet 6 (4)

Rukometašice Zameta još su jednom prosule i ugled i bodove iako to konačni rezultat neće sugerirati. Kada je Julijana Žuliček u 48. minuti pogodila za 18:10 domaći trener Dragan Rajić smilovao se gošćama i uveo mlađe snage i tako omogućio Zamećankama da izbjegnu katastrofu.

U rodnome gradu, miljama daleko od Zametova dresa, u mislima je bila njegova najbolja igračica ove sezone Tina Gavranić, a ništa bolja nije bila niti Dina Havić. U toj situaciji ništa osim poraza i nije se moglo očekivati. Posebno ako se zna da je za 48 minuta postignuto samo 10 golova. Još je jednom Zamećanke začarala Andrea Pavić sa fantastične 23 obrane.

Utakmicu je najbolje otvorila domaća vratarka koja je u prvih sedam minuta skupila četiri obrane i držala Umag u igri. Povele su igračice Dragana Rajića nakon minute i 33 sekunde pogotkom Danijele Špoljarić. Za 1:1 neobranjivo je u rašlje pogodila  Dina Havić na isteku treće minute, a vodstvo je Zamećankama sa krila donijela Josipa Jerčinović nakon tri minute i 48 sekundi igre i bilo je to sve vrijedno spomena od riječkih rukometašica.

Uslijedila su tri uzastopna pogotka domaće ekipe (Gašić, Vidović i Mataija koja je iskoristila izlet u prazno riječke vratarke Šegote u pokušaju spriječavanja kontre). Nakon 10 minuta i 48 sekundi na semaforu je pisalo 4:2 za Umag. Više od osam m minuta Zamećanke su bile bez gola a onda je na 4:3 smanjila Tina Gavranić. Sa dva vezana gola Tena Mataija odvodi Umag na najvećih plus tri (6:3) poslije 13 minuta i 58 sekundi u prvome dijelu. Istu prednost Umagu je donijela i Selena Milošević poslije 17 minuta i 13 sekundi u prvome dijelu.

Potom je Kristina Plahinek sa dva svoja pogotka vratila Zamećanke u igru (7:6) ali su Selena Milošević i Tena Mataija vratile domaćima plus tri (9:6). Do poluvremena Zamećanke se još jednom vraćaju. Najprije minutu i devet sekundi od poluvremena Dina Havić realizira sedmerac, a onda mlada Lara Židek u prvom seniorskom nastupu 16 sekundi prije odmora postavlja 9:8

Samo minuta i 38 sekundi u nastavku bila je dovoljna za povratak na plus tri. Najprije je pogodila Ana Rajić a potom i reprezentativka u domaćim redovima Jelena Vidović za 11:8. Ista je igračica drugim uzastopnim pogotkom na isteku šeste minute nastavka donijela i do tada najvećih plud četiri. No tu nije bio kraj mukama po Zametu jer je pet pogodaka prednosti donijela Selena Milošević nakon sedam minuta u nastavku.  Na 14:8 u 40 minuti povisila je Ana Rajić i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Umagu. Punih deset minuta i 56 sekundi trebalo je Zamećankama za prvi pogodak u nastavku a postigla ga je Ella Bukvić za 14:9.

Nakon promašenog sedmerca Tene Mataije Zamećanke preko Dine Havić smanjuju na 14:10 u 43 imnuti, ali minutu kasnije Danijela Špoljarić vraća na plus pet (15:10). Jelena Vidović u 45 minuti vraća najvećih šest pogodaka viška, a na isteku 47 minute Selena Milošević prvi je puta donijela i plus sedam (17:10).

Dina Havić sedmerac je nonšalantno poslala preko gola a onda je Julijana Žuliček 12 minuta prije kraja nastavila bušiti zametsku poroznu obranu za 18:10. Minutu kasnije Ćamila Mićijević svojim je prvim pogotkom na utakmici sa sedam metara smanjila na 18:11, a onda je mlada nada Zameta Iva Karlić bez straha poentirala za 18:12. Andrea Pavić spriječava sva nastojanja da se rezultat smanji. Vratarka Umaga skupila je 23 obrane u 57 minuta na parketu.

Mlada Ivana Ćorković iz sedmerca je precizna za 19:12 a sedam minuta prije kraja Iva Tabar smanjila je na 19:13. Tek drugim pogotkom na susretu Tina Gavranić je četiri minute i 20 sekundi od kraja smanjila na 19:14, no još jedna domaća mlada nada Žana Maras bila je precizna za 20:14. Nakon promašenog sedmerca Ćamile Mićijević odbijanac u gol sprma Kristina Plahinek za 20:15. Lara Židek jedina od Zamećanki ima razloga pamtiti ovo gostovanje po dobru. Sa njezina dva pogotka Zamećanke su se primakle na 20:17. a onda je Tena Mataija stavila točku na i za konačnih 21:17.