PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke poražene kod Trešnjevke

Subota, 18. siječnja 2014. 17:54 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Trešnjevka - Zamet 27:22 (12:12). Loš početak drugog dijela odnio je pobjedu

Prva liga rukometašica - 14. kolo

TREŠNJEVKA - ZAMET 27:22 (12:12)

Sportska dvorana na Trešnjevki, Zagreb. Gledatelja 300.

Suci: Gladović i Volenik (oba Virovitica)

TREŠNJEVKA: Zovko 2, Mihovilović, Toth 4, Gašparović, Komljenović 5, Miletić 1, Žužić (3 obrane), Blažek 6, Kajfež 1, Jukopila 4, Golubić (6 obrana), Borković 1, Tomić, Perkušić 1 (1), Mrmić 2, Stanić

ZAMET: Paurević 2, Plahinek 2, Karlić, Jerčinović 3, Židek, Gvoić, Strukar, Bunić 3, Tus, Bukvić 2, Šegota, Mičijević 3, Stakorić 2 (2), Jelenović, Masnić 2, Gugić 3

Sedmerci: Trešnjevka 1 (1) Zamet 2 (2)

Isključenja: Trešnjevka 4 minute, Zamet 2 minute.

Rukometašice Zameta izgubile su u Zagrebu od Trešnjevke 22:27 u sklopu četrnaestog kola nadmetanja u Prvoj ligi. Treći ovosezonski poraz ipak se dogodio od iskusnije, u ovom trenutku i spremnije, ekipe od riječkog sastava. Izabranice Adrijane Prosenjak ipak nisu uspjele nadvladati probleme s ozljedama i izostanke triju važnih igračica (Milošević, Tabar, Toto).

Iako su tri minute prije poluvremena Zamećanke imale prednost od 12:9, ista se do poluvremena skroz istopila pa su momčadi na predah otišle u egalu. Kako je snaga gošći opadala, konce su preuzimale domaće igračice koje je sa šest pogodaka predvodila Jelena Blažek. Ista igračica stvarala je probleme i na Zametu u susretu prvoga kruga prvenstva kojeg su Riječanke pobijedile nakon preokreta u posljednjih deset minuta.

Nakon što Trešnjevka u prvih pet minuta nastavka odlazi na 15:12, a Zamet preko novopridošle Silvije Masnić postiže svoj trinaesti pogodak, nije bilo snage da ponove podvig kakav su napravile u Rijeci na početku prvenstva. Domaće igračice znalački su čuvale prednost koja je do kraja narasla na konačnih pet pogodaka.

Ovaj poraz ne bi  trebao previše uzdrmati čvrste Zamećanke. Ipak, bez stožernih igračica se nije moglo. Sljedeće kolo na parket Centra Zamet donosi obračun protiv Vranjica.