PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke ostvarile petu pobjedu

Subota, 12. listopada 2013. 19:04 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 5. kola: Zamet - Sesvete 25:23 (10:12). Riječanke su do slavlja stigle maestralnim preokretom u završnici

Prva liga rukometašica - 5. kolo

ZAMET - SESVETE AGROPROTEINKA 25:23 (10:12)

SC Zamet. Gledatelja 100.

Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (oba Novska). Nadzornik: Goran Stojanović (Osijek)

ZAMET: Strukar (10 obrana), Paurević 1, Plahinek 5, Jerčinović, Mičijević 4, Tabar 2, Milošević 8 (1), Toto, Bunić 1, Tus, Bukvić 1, Stakorić 1, Gugić 2, Šegota

SESVETE: Pijević, Miletić, Galetić, Jakara 4, Pa. Stopić 1, Blažević 1, Pe. Stopić 4, Šebek, Jelovečki, Petrušić, Milosavljević 3 (3), Franković 7, Bezjak 3, Benić, Duplić, Bešen (12 obrana)

Sedmerci: Zamet 2 (1), Sesvete 3 (3).

Isključenja: Zamet 10 minuta, Sesvete 4 minute

Rukometašice Zameta upisale su i petu uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu. Način na koji su do nje došle zaslužuje sve pohvale, karakter i snaga ekipe prevladali su nad neorganizacijom i bezidejnošću iz prvog poluvremena.

Preokret kod vodstva gošći (16-21) zaustavio se na vodstvu Zamećanki 23-22. Ključnu ulogu umjesto indisponiranih Gugić i Tabar preuzela je osovina Mičijević – Milošević, koja je utakmicu u kriznom periodu dovela u stanje potpunog izjednačenja, a na kraju je i potpuno prelomila. Igra u prvom poluvremenu ne zaslužuje prolaznu ocjenu, ali je finiš utakmice jedan od onih iz zbog kojih je rukomet toliko lijep.

Krenule su Zamećanke silovito u susret i nakon četiri minute golovima Bunić, Plahinek i Gugić povele 3-0, i onda neobjašnjivo stale. Tragičarka prvog dijela zove se Tea Bunić, otpisana krajem protekle sezone iz redova momčadi Željka Čaglja. Kružna napadačica imala je otvoren put prema pogotku za 4-0, ali je pogodila stativu. Kola su krenula nizbrdo njenim prvim isključenjem već u sljedećem napadu gošći iz Sesveta kojeg u pogodak pretvara Petra Stopić.

Umjesto jednosmjerne utakmice prvo poluvrijeme pretvorilo se u jedno od najgorih u dosadašnjem tijeku prvenstva. Iako rezultat to nije realno pokazivao, igračice Adriane Prosenjak teško su dolazile u priliku za postizanje gola iz igre. Većina od ostalih sedam zgoditaka u prvom dijelu pala je nakon kontri ili proigravanja na lijevo krilo po kojem je ordinirala Kristina Plahinek, jedina svijetla točka prvog dijela. Njena četiri zgoditka u trideset minuta držala su rezultat u kakvoj-takvoj neizvjesnosti.

S druge strane istim je učinkom odgovorila Lana Franković uz tri pogotka s linije kaznenog udarca. Zametov napad bio je vrlo neučinkovit, mahom upućene poluvisoke lopte završavale su obranama vratarke Besen. Tea Bunić do dvadesete minute uspjela je dobiti crveni karton (tri isključenja) što spada u red rekordno dobivenih isključenja i time bacila svoju ekipu na samo jedno slovo (Bukvić) na poziciji pivota. Njena odsutnost s utakmice ionako bi je brzo poslala na klupu, ovako je samo ubrzala proces zamrzavanja.

Prvih par minuta nastavka Zamećanke su odigrale jednako silovito poput uvodnih minuta pa je prednost od dva pogotka gošći s poluvremena vrlo brzo neutralizirana pogocima Milošević i Plahinek, i dalje vrlo aktivne na oba pravca. Plahinek je odigravala dubokog halfa, radila pravovremene prekršaje u fazi obrane te se izuzetno brzo križala u prolasku na drugog pivota ili vanjskog napadača.

Središnji dio nastavka podsjećao je na igru iz prvog poluvremena, gošće su do spomenutih 16-21 došle vrlo lagano koristeći pogreške gore spomenutog indisponiranog dvojca kojeg je kasnije zamjenila ključna osovina. Jer, Tabar i Gugić nisu pucale, odgađale su udarac i time nosile vodu na mlin protivnicama. Proigrale su u posljednjih deset minuta i 'zlatne rezerve' Bukvić i Paurević zabivši po jedan pogodak za potpuni preokret. Zametova serija 5-0 došla je u pravo vrijeme, a nakon nje protivnice više nisu imale snage za novi uzlet. Imale su one većim djelom utakmice kontrolu nad njome, ali Zamet je pokazao da nije uzalud prva momčad prvenstva Hrvatske.

Igra Zamećanki u posljednjim minutama poprimila je konture koje su je do vrha i dovele, Ćamila Mičijević i Selena Milošević odvele su susret na 25-23. Selena je sa svojih osam zgoditaka igračica utakmice, ali i zbog činjenice da je vrlo kvalitetno odigrala rolu srednjeg u obrani, inače vrlo deficitarnog mjesta u ekipi kojeg možda samo ona može kvalitetno popuniti.

Segment obrane ponovno je imao svoje crne rupe, a trenerica Prosenjak uspjela je pokrpati rupe iz prvog dijela kada su na terenu boravile isključena Bunić, Gugić i Tabar. Ova je utakmica najbolje došla mladoj Mičijević, koja je na sebe preuzela ulogu realizatorice.

Slijedi gostovanje u Zelini, pravi ispit vrijednosti ove momčadi u koju svi ponovno vjeruju.