PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamet se oprostio od Lige za prvaka

Subota, 02. ožujka 2013. 18:58 Napisao/la  SC

Sesvete Ag. - Zamet 31:24.  Zamet je u Sesvetama propustio zadnju šansu da ostane u utrci

Prva liga rukometašica

SESVETE - ZAMET 31:24

Utakmica 21. kola: Sesvete Agroproteinka - Zamet 31:24 (14:11). Dvorana Srednje škole Sesvete. Suci: Crnojević, Kosteci Radić.

SESVETE AG.: Miletić, Galetić, Pa. Stopić 1, Pavlek 3, Pe. Stopić 3, Grmoja 6 (2), Šebek, Karaula, Petrušić, Nemaškalo 8, Pijević, Pejčić 1, Franković 8 (6), Bezjak, Duplić 1.

ZAMET: Račić, Paurević, Brčić 4, Plahinek 3, Jerčinović, Havić 3 (2), Tabar 1, Tus 2, Bukvić 1, Šegota, Mičijević 6 (2), Stakorić 1, Gavranić 1.

Isključenja: Sesvete 9 (8), Zamet 4 (4). Sedmerci: Sesvete 2, Zamet 8 minuta.

Rukometašice Zameta porazom u Sesvetama izgubile su i posljednju mogućnost da se plasiraju u Ligu za prvaka. Naime, uz poraz od direktnog konkurenta, Trešnjevka je na domaćem parketu pobijedila lidera Zelinu i na taj način ugasila i teoretsku mogućnost da Zamećanke u posljednjem kolu izbore mjesto među četiri najbolje ekipe.

Riječanke su nakon šokantnog poraza u Kupu dobro otvorile utakmicu u Sesvetama, u sedmoj minuti pogotkom Dine Brčić pobjegle su na tri pogotka prednosti (1:4). Rezultatska prednost gošći potrajala je do 20. minute kada je Petra Stopić pogodila za 8:8. Marija Tus još je jednom vratila prednost Zametu (8:9), nakon čega su Grmoja i Nemeškalo najavili kraj nadanja za gošće.

Sesvećanke su do kraja prvog poluvremena pobjegle na tri gola prednsti (14:11), a nakon dva uzastopna pogotka Elene Nemaškalo u 44. minuti imale su šest pogotka prednosti (21:16). Sve što su riječke rukometašice uspjele napraviti jest pogotkom Tine Gavranić smanjiti na 18:22.