Subota, 13. veljače 2016. 22:54 Napisao/la  S. L.

UtakmicA 16. kola: Zamet - Osijek 37:18 (17:9)

Suci: Feletar (Bjelovar) - Rendulić (Kutina).

ZAMET: Paurević 5, Plahinek 2, Židek 2, Miočinović 8 (2), Tabar, Milosavljević 1, Toto, Strukar (4+1), Bunić 3, Jelenović 4, Bukvić 4 (3), Šegota (7+1), Mičijević 5, Gugić 3.

OSIJEK: Stevanović (16), Putnik 1, Vukušić, Liović 3, Guskić 1, Bešenić, Barišić 1, Bošnjak 4 (2), Jeršek 3, Maras 2, Banović, Špoljarić 3 (1), Vuletić.

Sedmerci: Zamet 5(5), Osijek 7 (3).

Isključenja: Zamet 6 minuta, Osijek 6 minuta.

Rukometašice Zameta iskoristile su pravo na krivi korak još u prošlom kolu protiv Sesveta Agroproteinke, koje su sada u iščekivanju novog kiksa ekipe Adrijane Prosenjak, kako bi stigle i do trećeg mjesta.

Ovotjedna priprema utakmice na Zametu odvijala se u smjeru što bržeg zaborava, koji se je mogao izbrisati samo furioznim ulaskom u utakmicu i besprijekornom obranom koje u prošlom kolu nije bilo.

Gošće koje su kao klub čak pet godina i starije od Zameta, davno su ponosno osvajale velike kontinentalne kupove. Pod trenerskom palicom majstora Ante Kostelića - Gipsa i nezaustavljivom Kajom Ileš na crti, u svoj Zrinjevac donijele su i dva Kupa pobjednica kupova. Danas nova vremena, sa istim prepoznatljivom simptomima - sa sve manje novčića na računu.

Kratkotrajno i jedino izjednačenje na početku utakmice (1:1) zamjenjeno je sa nekoliko većih serija rezultatskog odvajanja domaćih igračica. Želja za ranim i što bržim dostizanjem većeg vodstva rezultiralo je sa nekoliko domaćih tehničkih pogrešaka.

Na gostujućem golu vrlo dobro je branila vratarka znakovite koincidencije u imenu i prezimenu - Ivana Stevanović koja je bila i najbolja kod Osijeka sa 16 obrana.

Smanjeni domaći roster igračica (Jerčinović, Karlić) rezultirao je većom rotacijom sa domaće klupe, što je držalo visoki ritam kod svih igračica koje su ulazile sa klupe.

Nakon dvadeset minuta rezultatske dvojbe su nestale, a Zamet je na odmoru imao već osam igračica u listi strijelaca, predvođene Natašom Miočinović, koja je u tom razdoblju postigla čak sedam golova.

U nastavku već u 36. domaća prednost je + 10 (21:11) golom Elle Bukvić. Domaće vratarke zaustavljaju dva sedmerca, a gošće još dva puta pucaju pored gola sa iste udaljenosti što daje novi polet igračicama Zameta.

U posljednjih dvadeset minuta ostvareno je još jedno dekadno udaljavanja za konačnih i velikih + 19 u utakmici koja je odlično poslužila za povrat samopouzdanja uoči odlaska u Čakovec, kod vrlo dobrog Zrinskog.