1. liga rukometašica: Zamećanke ostvarile pobjedu u završnici utakmice protiv Zrinskog

Petak, 03. veljače 2017. 20:56 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kolo: Zamet - Zrinski 29:27 (13:12)

Prva liga rukometašica - 11. kolo

ZAMET - ZRINSKI 29:27 (13:12)

Rukometašice riječkog Zameta na svom su terenu otvorile 11. kolo Prve lige u sklopu kojeg su ugostile igračice Zrinskog.

Zrinski se u posljednjih par kola odmaknuo od dna tablice, a s pojačanim sastavom garantirao je zanimljivu utakmicu u Rijeci.

Podjednako su krenule obje ekipe, no do prvog vodstva stiže Zamet koji preko Nataše Miočinović postavlja 6:3.

Zrinski nije popuštao i dobro se držao uz bok Zametu te su gostujuće igračice preko Ive Papac i Melani Balić svoj klub dovele na gol zaostatka (12:13) po odlasku na odmor.

U drugi dio utakmice Zamet je ušao nešto koncentriranije te nakon samo osam minuta poveo 18:14, a Zrinski na novo izjednačenje čeka sve do 56. minute kada Stela Posavec biva sigurna za 26:26.

Do kraja se vodila velika borba, ali po posljednjem sučevu zvižduku igračice Adrijane Prosenjak upisale su šesto ovosezonsko slavlje rezultatom 29:27 nakon što su Židek i Ella Bukvić upisale dva uzastopna gola na konto Zameta.

Kod Zameta istaknula se Lara Židek sa šest golova, na vratima je Jelena Piršl obranila sedam lopti, dok je kod Zrinskog najbolja bila Kristina Elez sa šest golova, a vratarski tandem Kozjak–Ivačić upisao je 15 obrana.