1. liga rukometašica: Lokomotiva u drugom dijelu nadigrala Zamet

Subota, 24. rujna 2016. 19:59 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 2. kola: Zamet - Lokomotiva 24:26

Suci: Vladimir Grubor (Poreč) - Adi Žepčan (Umag).

ZAMET: Paurević, Plahinek 3 (1), Martinović, Židek, Miočinović 3, Tabar 4, Milosavljević 3, Toto 8, Strukar (10+0), Brkljača, Jelenović, Bukvić 4 (2), Toskić, Visković, Dobrić, Lopac-Škrinjar

LOKOMOTIVA: Razum (8+0), Lukić, Šenvald 2, Demić, Jurlin, Blažek 4, Prkačin, L. Kalaus 4 (1), D. Kalaus 2, Pijević (9+0), Posavec 8 (4), Kragić, Boras 1, Zagorščak, Kajfeš 5

Sedmerci: Zamet 3 (3), Lokomotiva 5 (5)

Isključenja: Zamet 10 minuta (Paurević 2, Miočinović 2, Tabar 2, Milosavljević 2, Bukvić 2), Lokomotiva 4 minute (D. Kalaus 2, Kajfeš 2)

Utakmice Zameta i Lokomotive sa dosta sličnim postavama igrale su još prije godinu dana derbi susrete pričuvnih ekipa u Drugoj HRL - zapad.

Mnogo mladih igračica na terenu, a posebno u domaćim redovima, prisilno su i preuranjeno stasale za seniorski rukomet.

Uz tri početne obrane Razum gošće su krenule vodstvom 1:3, koje vrlo brzo anuliraju igračice Zameta. Larissa Kalaus ulazi u seriju golova, ali istim tempom uzvraćaju domaće igračice.

Uz slabi učinak obrana igra se ritmom gol po minuti. U prvih 15 minuta utakmice nižu se izjednačenja rezultata - čak 5, pa i kratkotrajni minus Zameta (8:10).

Od 18. minute do kraja poluvremena slijedi veliki preokret i dominacija odličnih domaćih igračica.

U uraganskoj završnici i sa vrlo malo pogrešaka u odnosu na gostujući sastav, golovima Plahinek, Toto i Miočinović, Zamet odlazi na odmor sa velikih +5.

U nastavku raskošna efikasnost je donekle stala.

Na gol Lokomotive stiže Tea Pijević i sa nekoliko odličnih obrana vraća gošće u igru.

Sa četiri uzastopna pogotka Kalaus, Šenvald, Blažek i Posavec sustižu veliki zaostatak.

Posljednjih 10 minuta utakmice sa velikim rezultatskim preokretima pripadaju smirenijim gošćama, koje su imale i mnogo širi igrački roster.