PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke pobijedile Koku u Varaždinu

Srijeda, 06. studenog 2013. 20:59 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Koka - Zamet 28:32 (12:13). Miloševićka postignula 10 pogodaka

Prva liga rukometašica - 8. kolo

KOKA - ZAMET 28:32 (12:13)

Gradska sportska dvorana, Varaždin. Gledatelja 200.

Suci: Ivan Klapež i Ivan Pervan (oba Trilj).

KOKA: Karaula (9 obrana), Jalušić 3, Horvat, Domjan 1, El. Halili 3, Maljak 2 (1), Šenvald, Ed. Halili, Jazbec, Franić (2 obrane), Tomašek 2, L. Kalaus 5, Dežić 1, Haček 3, Kovačić, D. Kalaus 8 (5)

ZAMET: Paurević, Plahinek 4, Jerčinović 4, Tabar, Milošević 10 (4), Toto, Strukar (12 obrana), Bunić 1, Bukvić 1, Mičijević 7, Stakorić, Gugić 5, Šegota

Sedmerci: Koka 7 (6) Zamet 6 (4)

Isključenja: Koka 14 minuta Zamet 12 minuta

Riječki rukomet imao je dobar dan. Nakon slavlja muške momčadi Zameta u Velikoj Gorici isto je pošlo za rukom i rukometašicama, nešto sjevernije, u Varaždinu. Vrlo važne bodove momčad Adrijane Prosenjak ubilježila je u kontroliranom susretu, odličnom igrom u nastavku susreta.

Domaće igračice imale su vodstvo od 10-7 do 22. minute, no nakon toga se utakmica okrenula na drugu stranu. Zamećanke, predvođene s čak deset pogodaka Selene Milošević uz adekvatne uloge Gugić i Mičijević, do poluvremena dostižu sve i odlaze na predah s golom viška.

Nisu se Varaždinke uspijevale vratiti, a susret se iz minute u minutu lomio sve više. Već nakon sedam minuta igre u nastavku bilo je plus četiri (17-13), a ta se prednost nije gubila ni u jednom trenutku do kraja susreta. Domaćim igračicama nije pomoglo niti osam pogodaka Dore Kalaus uz devet obrana vratarke Karaule.

Zamećanke su i dalje na prvom mjestu ljestvice, s čak sedam pobjeda u osam kola. Ide im u prilog i činjenica da za vikend ne igraju, već su u okviru devetoga kola slobodne.