Prva liga: Rea Jelenović sa 15 golova odvela Murvicu do velikog boda u Sesvetama

Srijeda, 03. veljače 2021. 20:16 Napisao/la  SC
Rukometašice Murvice s trenerom Ramizom Džekićem
Rukometašice Murvice s trenerom Ramizom Džekićem Foto: ŽRK Murvica/Facebook

Prva liga rukomtašica, 12. kolo

SESVETE – MURVICA 30:30 (14:12)

Dvorana gimnazije Sesvete. Bez gledatelja.

Suci: Derušek (Zagreb), Pavlović (Varaždin).

SESVETE: Lujić, Tupek 6, Bešen 3, Grlić, Krezo 1, Burić 9, Cvitanović, Krezo 3, Brkić 1, Lovrenčević, Zetović, Ćoraš, Lukšić 2, Lukić 5 (3), Beličev.

MURVICA: Strukar, Nekić 1, Jelenović 15 (6), Masnić 5 (1), Grozdek, Filipović 2, Maj. Pešut 2, Mandekić, Debelić 5, Lončarić, Mat. Pešut, Car, Tomić.

Isključenja: Sesvete 12, Murvica 16 minuta. Sedmerci: Sesvete 6 (3), Murvica 7 (7).

Rukometašice Murvice osvojile su velik bod na gostovanju u Sesvetama.

Djevojke trenera Ramiza Džekića nevjerojatnim su preokretom u završnici došle do zlata vrijednog boda, Crikveničanke su nagrađene za sjajno odigranih posljednjih deset minuta utakmice.

Kada je Lara Burić deset minuta prije kraja postigla svoj deveti pogodak i odvela domaće djevojke na 30:24 činilo se da gošće poraz nikako ne mogu izbjeći.

No, prvo je Ana Debelić smanjila zaoostatak, pa domaće djevojke dva puta nisu uspjele iskoristiti igračicu više u polju i pritom su promašile jedan sedmerac, pa je Ana Debelić još jednim pogotkom dovela gošće na četiri pogodaka minusa (30:26).

Nakon Ane Debelić na red je došla i Rea Jelenović, najbolja igračica utakmice serijom od četiri uzastopna pogotka, a posljednjega je postigla 1:21  prije kraja utakmice donijela je gošćama bod.

Rea Jelenović  postigla je čak 15 pogodaka iz 17 udaraca na domaća vrata, velik obol dala je i Sara Mandekić koja je obranila dva sedmerca Sesvećankama, ali i ostale djevojke koje su pokazale da su ekipa s karakterom, jer bez pravoga stava zasigurno ne bi bilo niti preokreta u zavšrnici.