Podravka - Orijent 38:17; Riječanke topovska hrana Koprivničankama

Subota, 28. travnja 2012. 13:16 Napisao  Milan Kosanović

Podravka Vegeta – Orijent Presoflex 38:17  (18:9). Branka Konta, trenerica Orijenta, dala je priliku mlađim igračicama, pa je tako Ivana Zugan postigla dva pogotka protiv velike Podravke, a vratarka Paula Gršković može se pohvaliti s tri obrane, od čega čak dva sedmerca

Podravka Vegeta – Orijent Presoflex 38:17

Utakmica 24. Kola Prve lige rukometašica: Podravka Vegeta – Orijent Presoflex 38:17  (18:9). SD Fran Galović. Gledatelja: 150. Suci: Baić i Šulekić (obojica Novska).

PODRAVKA VEGETA: Čović 5, Kožnjak 7, Pongrac 9, Petković 2, Božić, Gaće 1, Milanović – Litre, Dragišić 6, Jelčić, Havić 3, Tatari 4, Kapitanović, Horvat, Pušić – Koroljević 1.

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac, Juričić, Marijanović, Konta 10, Salopek, Hodžić, Jerčinović 1, Zugan 2, Debelić 2, Gršković, Milosavljević 2.

Sedmerci: Podravka Vegeta 2 (6) , Orijent Presoflex 6 (7) . Isključenja: Podravka Vegeta 12 , Orijent Presoflex 8 minuta.

Rukometašice Orijent Presoflexa prema očekivanjima poražene su na gostovanju u Koprivnici rezultatom 38:17. Igračice trenerice Branke Konte tijekom čitavog prvog dijela uspijevale su održavati pristojan zaostatak za aktualnim prvakinjama Hrvatske, golom Ene Konte u 28. minuti na semaforu stoji podnošljivih 18:9, a s istim rezultatom se i odlazi na poluvrijeme.

U nastavku utakmice domaće rukometašice ubrzale su tempo igre koji gošće objektivno nisu mogle pratiti, te kontinuirano povećavale svoju prednost koja je na koncu iznosila velikih 21 pogodaka.

Valja napomenuti da je trenerica Orijentašica Branka Konta dala priliku mladim igračicama, pa je tako Ivana Zugan postigla dva pogotka protiv velike Podravke, a vratarka Paula Gršković može se pohvaliti s tri obrane od čega čak dva sedmerca.

Stjegonoša efikasnosti u redovima Riječanki ponovno je bila ljevoruka Ena Konta s deset postignutih pogodaka, dok je najefikasnija u redovima domaćina bila Iva Pongrac koja je mrežu Orijentašica tresla u devet navrata.

Trener Orijentašica Sanjin Lučičanin zbog poslovnih obaveza nije putovao u Koprivnicu.