Orijent izgubio utakmicu sezone, bodovi spasa otputovali u Sinj

Nedjelja, 04. ožujka 2012. 19:56 Napisao  Milan Kosanović

Orijent Presoflex izgubio je od izravnog konkurenta u borbi za ostanak u Prvoj ligi. Sinjanke otputovale iz Rijeke pjevajući.

Orijent Presoflex – Sinj 32:35 (14:15)

Utakmica 19.kola 1.HRL žene. Dovrana 3.maj Kantrida. Gledatelja: 200. Suci: Pavić i Torbarina (obojica Zadar).

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac, Juričić 4, Marjanović, Bilobrk, Konta 11, Milosavljević 7, Salopek, Hodžić 5, Jerčinović 1, Babić, Zugan, Debelić 1, Gršković, Schuster 3, Afrić (7).

SINJ: Budić, Bilandžić 1, Frleta, Hrgović 7, Čović 3, Bilobrk, A. Runje 3, K. Runje, Masnić 5, Gugić 6, Mihaljević, Brčić 8, Poljak 3, Borozan (14).

Sedmerci: Orijent Presoflex 8 (8) , Sinj 2 (2) . Isključenja: Orijent Presoflex 6, Sinj 14 minuta.

Rukometašice Orijenta na domaćem terenu poražene su od izravnih konkurenata za ostanak u ligi. Bolje od igračica trenera Sanjina Lučičanina bile su Sinjanke predvođene iskusnom trojkom Hrgović, Brčić i Borozan.

Igrala se 54.minuta kada je Anamarija Gugić svojim šestim golom postavila visokih 27:31. Orijentašice su svim snagama pokušavale sustići već odmakle gošće, no točku na „i“ stavila je iskusna Marija Hrgović, koja je zabila svoj šesti pogodak. Na semaforu je stajalo nedostižnih 31:34.

Dalmatinke su bolje otvorile utakmicu, povele 0:3, no Orijentašice serijom 8:2 okreću vodu na svoj mlin. Ključni trenutak u prvom poluvremenu dogodio se upravo u 15.minuti pri već spomenutom rezultatu. Gostujući trener Vladimir Gašparac pozvao je minutu odmora nakon koje Sinjanke serijom 1:8 u 24. Minuti utakmice imaju neugodnih 9:13. Riječanke su do poluvremena uspjele sustići gošće, imale su i priliku za izjednačenje u posljednjim sekundama prvog djela, no udarac Dejane Milosavljević obranila je Marija Borozan. U prvim sekundama drugog djela Orijentašice preko Josipe Jerčinović vraćaju utakmicu na početak (15:15), a u sljedećim minutama gledatelji su mogli uživati u izjednačenoj igri gol za gol. Kako se utakmica bližila kraju Sinjanke su preuzimale konce igre i rezultata.

Najefikasnije u redovima Orijentašica bile su Ena Konta s 11 golova te Dejana Milosavljević  koja je mrežu Sinjanki tresla u sedam navrata.  Kod gošći iz Sinja istaknule su se Ana Brčić sa sedam te bivša reprezentativka Marija Hrgović  s osam pogodaka dok je na vratima standardno dobra bila Marija Borozan koja je do kraja susreta nanizala 14 obrana.