PREMIJERLIGA RUKOMETAŠA

Zamećani porazom otvorili prvenstvo

Srijeda, 12. rujna 2012. 21:13 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Dubrava - Zamet 24:23. Riječke rukometaše potopio je Igor Totić, koji je skupio 19 obrana

Prvo kolo Premijer lige rukometaša

DUBRAVA – ZAMET 24:23 (15:9)

DUBRAVA: Grahovac, Kelemen, Vinković, Bradić, Horvat 1, Kovačević 3, Kljajić 2, Vida 2, Pavlović 7, Dumenčić 6, Badžek, Curić 2, Maričić 1, Punčec, Totić (19), Mlinarić.

ZAMET: Đurica, Vučko 4, Hrvatin 2, Mrakovčić 1, Uzelac, Lončarić 6, Čosić, Kružić 1, Slavić, Kovačević 1, Šunjić 6, Saršon, Vukelić 1, Golik, Sakić 1.

Sedmerci: Dubrava 3 (4), Zamet  3 (3). Isključenja: Dubrava 4 , Zamet  4 minute.

Rukometaši Zameta porazom su otvorili natjecanje u novoj premijerligaškoj sezoni, momčad trenera Alena Kurbanovića nakon poraza u prvom kolu EHF kupa u Češkoj posrnula je i u Zagrebu od domaćina Dubrave rezultatom 24:23.

Riječke rukometaše potopio je njihov stari znanac Igor Totić, koji je s 19 obrana bio prvo ime Veprova, vrataru Dubrave s druge strane izvrsno je parirao Marin Đurica s 14 obrana dok je mladi Dino Slavić spriječio jedan udarac Ivana Dumenčića s linije sedam metara.

Zamećani su baš kao i u Češkoj loše otvorili utakmicu što domaćin koristi, polako gradi svoju prednost te na poluvrijeme odlazi s čak šest pogodaka razlike.

Rukometaši Zamet probudili su se u drugom dijelu, stigli na samo pogodak zaostatka (23:22), no dvije minute do kraja susreta Kljajić zabija za 24:22 te rješava pitanje pobjednika.