PREMIJERLIGA RUKOMETAŠA

Zamet furioznom igrom u nastavku slomio Dubravu

Nedjelja, 09. prosinca 2012. 18:41 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Dubrava 32:27. Sjajni u redovima Zamećana bili su Marin Kružić s devet golova, te vratar Dino Slavić s 15 obrana

Utakmica 14. kola Premijer lige rukometaša

ZAMET – DUBRAVA 32:27 (16:17)

Centar Zamet. Gledatelja: 400. Suci: Glavinić i Veraja (obojica Metković)

ZAMET: Đurica, Hrvatin 1, Černeka 1, Uzelac 2, Lončarić, Ćosić 2, Kružić 9, Slavić, Kovačević 1, Montanari 1, Golik 6, Šunjić 5, Vučetić 4.

DUBRAVA: Grahovac, Kelemen 1, Kaleb 8, Bradić, Horvat, Mlinarić, Kovačević, Kljajić 1, Vida 7, Pavlović 5, Dumenčić 4, Badžek, Ćurić, Maričić 1, Totić.

Sedmerci: Zamet - , Dubrava 1 (2). Isključenja: Zamet 8, Dubrava 10 minuta. Crveni karton: Šunjić (55'-treće isključenje)

Rukometaši Zameta pobjedom nad Dubravom startali su u proljetni dio prvenstva. Bila je to utakmica s dva lica domaće momčadi koja je nakon pomalo razočaravajućeg prvog poluvremena furiozno ušla u nastavak susreta, te doslovce u samo nekoliko minuta okrenula vodu na svoj mlin i riješila pitanje pobjednika. Zamećani su na odmor otišli s zaostatkom od jednog gola (16:17), no već nakon sedam minuta igre u drugom djelu Ivan Čosić pogodio je za 21:17 te zaključio fantastičnu 5:0 seriju domaće momčadi koja je veprove u tim trenucima držala čak sedam minuta bez pogotka.

Sjajni u redovima Zamećana bili su Marin Kružić s devet postignutih pogodaka te vratar Dino Slavić koji je nanizao čak 15 obrana te bio jedan od glavnih kreatora zametskog preporoda.

U obzir svakako treba uzeti da su Zamećani igrali bez ozlijeđenih Mrakovčića, Sakića i Vučka što ovu pobjedu čini još vrijednijom i slađom. Na koncu se postavlja pitanje što je trener Irfan Smajlagić pod poluvremenom rekao svojim igračima, no što god da je, bio je to pun pogodak.

Zamećani su loše otvorili utakmicu, stari znanac riječkih rukometaša na vratima Dubrave Igor Totić u prvoj minuti sakupio je dvije obrane, a momčad trenera Hrvoja Horvata povela je 2:0. Nakon osam minuta igre na semaforu zametske dvorane svjetlilo je 2:6, a golom bivšeg Zagrebaša Ante Kaleba u desetoj minuti veprovi imaju prednost 3:7. Već spomenuti gostujući vratar u deset minuta sakupio je pet obrana, a zametski brod opasno se nagnuo.

Ipak, domaći strateg Irfan Smajlagić izmjenio je gotovo čitavu postavu koja je započela utakmicu u razmaku od nekoliko minuta. Umjesto Montanarija na desno krilo ušao je Černeka, mladi Vučetić s lijeve strane je zamjenio iskusnog Hrvatina, Lončarić Šunjića na lijevom vanjskom, a Kovačević Kružića na desnom. Na gol je umjesto Marina Đurice Smajlagić poslao Dinu Slavića.

Pet minuta kasnije Ivan Vučetić zabija za 7:8, a Zamet je opet u igri. Nažalost po Zamećane u tim trenucima proradila je „puška“ Ante Kaleba koji je lakoćom s desetak metara parao mrežu Riječana, te u 19. minuti zaključio 4:0 seriju gostiju za neugodnih 7:12.

Ipak, do kraja prvog poluvremena Zamećani su uspjeli anulirati prednost veprova, najprije je Marin Kružić smanjio na 12:14 u 26. minuti, a minutu kasnije na scenu ponovno stupa Ivan Vuetić koji je ponovno prevario izvrsnog gostujućeg vratara te smanjio zaostatak svoje momčadi na minus jedan (13:14).

U 38. minuti susreta Marin Kružić zabio je za 22:18, te pokrenuo lavinu pogodaka domaće momčadi koju je projektilom izvana zaključio povratnik Ivan Ćosić za visokih 26:18. Bila je to nova 5:0 serija Zameta od koje se Dubrava nisu uspjeli oporaviti do kraja susreta. Pitanje pobjednika bilo je riješeno. Ipak, uporni Zagrepčani u 57. minuti stigli su na tri pogotka zaostatka 30:27, no to je ujedno  bilo sve što je momčad trenera Hrvoja Horvata uspjela napraviti u Rijeci.