Premijer liga: Zamet poražen u derbiju, Sesvete bolje odigrale završnicu

Nedjelja, 31. listopada 2021. 20:48 Napisao/la  SC

Riječani imaju za čime žaliti, odigrali su dobru utakmicu, a Sesvete su ipak upisale i drugu pobjedu u međusobnim susretima, dojam je da su Riječani oba puta sami sebe pobijedili

Rukometaši Zameta

Paket 24 Premijer liga rukometaša, Liga B, 8. kolo

SESVETE – ZAMET 27:24 (13:14)

SESVETE: Perić, Zovak, Krndelj 1, Topić 4, Raužan, Žaja, Strbad, Dumenčić 6 (2), Purić, Vusić 2, Krešić 5, Gavrić 4, Marić, trković, Hršak, Finek 5.

ZAMET: Vučko 1 (1), Živković 1 (1), Ljevar, Njegovan 5, Milih, Islamović, Sorić, Tomaš 2 (1), Viskić, Mrakovčić 3 (1), Devčić 9, Pikec 1, Kvastek 2.

Sedmerci: Sesvete 2 (4), Zamet 4 (5). Isključenja: Sesvete 6, Zamet 14 minuta.

Rukometaši Zameta poraženi su na gostovanju kod Sesveta u derbi utakmici 8. kola Lige B Paket 24 Premijer lige, ishod koje je Sesvećane sasvim približio osvajanju drugog mjesta budući da su i drugi put ove sezone bili uspješniji od mlade riječke momčadi.

Zamećanima je trebalo neko vrijeme da se ustale u derbiju, prvih petnaest minuta pripalo je domaćinima, Sesvećani su u 16. minuti imali više nego solidnu prednost (10:6).

No, do kraja prvog dijela Riječani su bili ti koji su dominirali parketom, prvo su serijom 4:0 poravnali rezultat (10:10), nakon toga su pogotkom Karla Devčića u 28. minuti prvi put na utakmici poveli, da bi minimalnu prednost uoči predaha zadržali još jednim Devčićevim pogotkom.

Devčić je jednim dijelom zaslužan za preokret Riječana u prvih 30 minuta, mladi vanjski igrač postigao je pet pogodaka iz sedam pokušaja, uz još jednu asistenciju, ali najzaslužnija je igra u obrani.

Pokretljivom igrom Zamećani su u potpunosti otupili domaći napad, u prilog im je išao i raspoloženi čuvar mreže, Marin Sorić u prvom je dijelu sakupio devet obrana (13 ukupno, uz dva obranjena sedmerca).

Nisu gosti loše krenuli niti u nastavku, Devčić i Pikec odveli su u 34. minuti momčad na dva pogotka prednosti (16:14) i onda su nastali problemi.

Nekoliko vezanih napadačkih pogrešaka i zakašnjelih obrambenih reakcija i isključenja vratili su domaćine u život, u 46. minuti Sesvećani su imali tri pogotka prednosti (22:19).

Riječani su uspjeli konsolidirati redove još jednom, prešli su na obranu 5-1 s isturenim Vučkom, pa preko Devčića i Tomaša iz sedmerca došli na samo pogodak zaostatka u 52. minuti (22:21), ali više od toga nije išlo.

Sesvećani su se iznova odvojili na tri pogotka prednosti (24:21) i mirno utakmicu priveli kraju.

Riječani imaju za čime žaliti, Sesvete su upisale drugu pobjedu u međusobnim utakmicama, a dojam je da su Riječani oba puta sami sebe pobijedili.

Skupina B, rezultati 8. kola: Sesvete - Zamet 27:24, Moslavina - Dubrovnik RK HM 35:28, Trogir - Varaždin 1930 26:27, Nexe - Bjelovar 42:25