ZAMET - CRETEIL Mateo Hrvatin: Uz huk s punih tribina ništa nije nemoguće

Ponedjeljak, 05. rujna 2016. 18:34 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Pobjeda je velika kao Eiffelov toranj. Poremetili smo favorite i najavili sjajnu utakmicu za revanš u subotu, kaže Marin Đurica

Rukometaši Zameta prošli su u petak navečer kroz Slavoluk pobjede (Arc de Triumphe) u Parizu i krenuli prema Rijeci na neplanirano dug put.

Problemi u saobraćaju na autoputu kroz Njemačku ostavili su dovoljno vremena za prepričavanje i najsitnijih detalja najsvjetlije pobjede u povijesti riječkog rukometa. Povratak je trajao ogromnih 18 sati...

Zrela igra momčadi Zameta, rezultatski učinkovita, a u završnici susreta garnirana i atraktivnim zepelinom nije mogla ostaviti ravnodušnim dobre pozavaoce rukometa u dvorani Roberta Ourona.

Kada je u 58:02 minuti Marin Kružić svojim osmim pogotkom odagnao sve dvojbe o konačnom pobjedniku utakmice, vrativši u drugom poluvremenu rezultat na čvrstih +3 (28:31), uslijedilo je najveće priznanje.

Službeni spiker u dvorani 118 sekundi prije kraja utakmice pozvao je gledaoce da pozdrave goste i njihovu zasluženu pobjedu. Dobri znalci rukometa počeli su se dizati sa svojih stolica i isprva kurtoazno, a do kraja sve snažnije, spontanim pljeskom ispratili goste.

Momčad Zameta, koja je uoči ovoga prvenstva doživjela veliko igračko preslaganje u vanjskoj liniji, odradila je odličnu utakmicu. Suradnja sa krilima i crtom bila je besprijekorna. Stojanović, Glavaš i Hrvatin postigli su 15 pogodaka, drugu polovicu golova isporučila je nova vanjska linija, koja se je ovo ljeto počela uhodavati.

Spoj iskustva i mladosti pokazao se je na djelu u najboljem izdanju. Mateo Hrvatin i Milan Uzelac s jedne strane i dvadeset godina mlađi Tin Lučin (16. 8. 1999.), koji je odradio odličnu partituru u trajanju od dvadesetak minuta, oplemenjenu i pogotkom.

Marin Đurica (16+1), konstanta na golu Zameta,  izjavio je:

- Pobjeda je velika kao Eiffelov toranj. Poremetili smo favorite i najavili sjajnu utakmicu za revanš u subotu (20,30).

Kapetan Milan Uzelac, koji će Zamet povesti i u novu, dvadesetu uzastopnu sezonu, ističe taktičku zrelost momčadi:

- Pobjeda nam je veliki poticaj za novu prvenstvo koje je pred vratima.

Mateo Hrvatin poziva gledaoce na subotnji uzvrat:

- Uz huk sa punih tribina ništa nije nemoguće. Uzvrat će biti nova utakmica. Creteil je jako dobra momčad, vrijedi doći na Centar Zamet.

Zamet je prošao Slavoluk pobjede, bilo bi sjajno da u subotu momčad trenerskog dvojca Miškovića - Matošević prođe i kroz obližnja Vrata Jadrana.

Rumunji već čekaju u 1. Kolu Kupa EHF...