Premijer liga: Tin Tomljanović u zadnjoj minuti iz sedmerca pogodio bod

Utorak, 22. prosinca 2020. 20:43 Napisao/la  KS

Utakmica je lako mogla otići u oba smjera, ali Zamećani na kraju ne mogu biti nezadovoljni. Odigrali su utakmicu s dva lica, da su u prvom dijelu igrali kao u nastavku uspjeh ne bi izostao

Renato Sulić

PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA, 11. KOLO

ZAMET – SESVETE 27:27 (13:15)

Dvorana SRC Zamet. Bez gledatelja.

Suci: Cindrić, Gonzurek (Osijek).

ZAMET: Zena, Zarev 1, Mozetić 1, L. Ljevar 2, Grgurević 1, F. Ljevar 3, Njegovan, Šehić, Sorić, Tomljanović 11 (7), Starčević 3, Car 1, Mrakovičić 1, Devčić, Sulić 3, Perkov.

SESVETE: Perić, Krndelj 10 (4), Topić, Potnar 2, Matić 2, Jelovčić, Strbad, Mudrinjak, Vusić 6, Brezinščak, Šuker, Krešić 1, Jurić, Gavrić 3, Rukavina, Finek 3.

Isključenja: Zamet 18, Sesvete 18 minuta. Sedmerci: Zamet 7 (7), Sesvete 4 (4).

Rukometaši Zameta nisu uspjeli nastaviti svoju pobjedničku seriju, za utjehu im ostaje činjenica da su ostali u pozitivnom nizu.

Riječani 2020. godinu nisu zaključili pobjedom, ali je nisu zaključili niti porazom.

Utakmica 11. kola protiv Sesveta lako je mogla otići u oba smjera, Riječani na kraju ne mogu biti nezadovoljni.

Odigrali su utakmicu sa dva lica, da su tijekom prvih trideset minuta igrali intenzitetom kojim su igrali u nastavku novo slavlje ne bi izostalo.

36 sekundi prije kraja utakmice Fabijan Ljevar izborio je sedmerac, a Tinu Tomljanoviću niti u tom trenutku nije zadrhtala ruka.

Mladi Senjanin je bio neumoljiv, sedmi put iz sedam pokušaja zatresao je mrežu sa sedam metara i, pokazalo se, donio Riječanima bod - 27:27.

Gostima su ostali s igračem manje, imali su vremena za organizirati jedan napad, Krešimir Krešić je došao u poziciju da okuša udarac, ali je lopta, srećom po Riječane, odsjela na stativi.

I oglasila se sirena.

U prvom poluvremenu Riječani nisu bili niti sjena momčadi koja je ostvarila četiri uzastopne pobjede.

Doduše, problem nije bio u napadu, problem je bio u obrani, kojoj je nedostajalo agresivnosti pa su gosti lako dolazili do golova.

Tek u 21. minuti Matoševićeva momčad uspjela je dohvatiti prvo izjednačenje na utakmici (10:10), nakon kojega su gosti golom Gavrića u 28. minuti otišli na velikih 15:11.

U drugih trideset minuta na parket je izašao jedan novi Zamet.

Starčević, Tomljanović i Mozetić donijeli su prvo riječko vodstvo, potom su Starčević i Zarev donijeli i najveću riječku prednost na utakmici, u 38. minuti bilo je – 19:16.

No, najboljih osam riječkih minuta trajalo je samo – osam minuta.

Riječani su počeli srljati u napadu, a Daniel Vusić neumoljivo je punio domaću mrežu pa su gosti u 49. minuti imali dva pogotka prednosti (23:21).

Deset minuta prije kraja utakmice Njegovan je svojim prvim golom smanjio na gol zaostatka, a Tin Tomljenović nakon jedne dobro odigrane obrane i solo akcije donio novo poravnanje (20:20) i najavio neizvjesnu završnicu.

U 44. minuti Tomljanović je još jednom dokazao sav svoj napadački potencijal pogodivši za novo vodstvo (25:24), ali prednost iznova nije dugo trajala.