Zamet pobijedio favorizirani Nexe, u finalu Kupa igra protiv Croatia osiguranja

Subota, 05. svibnja 2012. 18:45 Napisao  Milan Kosanović

Nexe - Zamet 28:35 (12:20). Igrači trenera Alena Kurbanovića u jednoj utakmici iskupili su se za čitavu sezonu. Zamet u finalu igra protiv Croatije osiguranja

Polufinale Kupa Hrvatske

NEXE – ZAMET 28:35 (12:20)

NEXE: P. Lelić (1), Kozina, Mataija 4, Eter, F. Lelić 3, Mrđenović 3, Barišić – Jaman, Varvodić 6, Kedžo, Slišković, Pivac (2), Obad 9, Kević 1, Velić 2, Šunjić (5).

ZAMET: Đurica, Vučko, Hrvatin 7, Mrakovčić, Lončarić 3, Čosić 4, Kačanić, Kružić 2, Stevanović (22), Kovačević, Čuturić, Vujić 9, Golik, Sakić 10.

Sedmerci: Nexe 2 (5) , Zamet – (1) . Isključenja: Nexe 8 , Zamet 10 minuta .

Rukometaši Zameta priredili su senzaciju u Poreču nakon što su u polufinalu Kupa Hrvatske svladali Nexe, apsolutnog favorita, te se nakon dugih 12 godina ponovo plasirali u finale! Igrači trenera Alena Kurbanovića u jednoj utakmici iskupili su se za čitavu sezonu, nakon utakmice s Nexeom ništa drugo nije važno jer Zamet ponovno igra finale Kupa. Zamećani su furiozno ušli u utakmicu, odmjeravali snage s moćnim strojem trenera Kasima Kamenice, u 22. minuti utakmice Varvodić je zabio za 11:13, no onda je uslijedila 1:7 serija Zamećana koju u 30. minuti zaključuje Ivan Čosić za velikih 12:20.

U nastavku utakmice Riječani su pokazali da ne misle prokockati teško stečeni kapital, Mateo Hrvatin u 35. minuti zabija za najveću prednost na utakmici 15:24, a snovi Zamećana postaju java. Do kraja utakmice Našićani su uzaud pokušavali uhvatiti već odmakle Riječane, no srećom to im nije pošlo za rukom. U redovima Zameta najefikasniji bili su Marin Sakić s deset, Igor Vujić s devet te Mateo Hrvatin sa sedam postignutih pogodaka. Junak susreta ponovno je bio vratar Ivan Stevanović koji je sakupio čak 22 obrane te još jednom pokazao da je u ovom trenutku najbolji vratar Premijer lige.

Fanatičnom željom i borbom Zamećani su ostvarili neočekivano velik uspjeh, igrači na čelu s trenerom Alenom Kurbanovićem skupili su glave kada je bilo najteže te pokazali snagu kolektiva. Nakon što se momčad plasirala u finale Kupa Hrvatske sada je na redu uprava koja bi trebala slijediti primjer igrača te pružiti i više od svog maksimuma te isplatiti dečkima plaće koje su nakon pobjede nad Nexeom itekako zaslužili!

U drugoj polufinalnoj utakmici rukometaši Croatije osiguranja pobijedili su Moslavinu rezultatom 39:24.