Rukometaši Zameta osigurali nastup u Ligi za prvaka!

Nedjelja, 13. ožujka 2016. 21:23 Napisao/la  SC

Susret 19. kola: Ribola Kaštela - Zamet 19:19 (12:10)

Suci: Igor Barle i Saša Vučić. Nadzornik: Vojo Musulin

RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Perkušić, Milas, Banović 7, Pavičić, Dželalija 1, Krokar 1, Javorčić 2, Bujas 3 (1), Galić, Jukić, Čorić 3, Tukić, Jelinić 1, Andabak, Šindik 1

ZAMET: Đurica, Hrvatin 4, Uzelac, Lončarić, Stipčić, Stojanović, Glavaš 2 (1), Kovačević 1, Golik 1, Jelušić 7, Slavić, Valković 4, Grozdek, Majić, Miličević

Sedmerci: Ribola Kaštela 2 (1) Zamet 1 (1)

Isključenja: Ribola Kaštela 10 minuta Zamet 8 minuta

Rukometaši Zameta osigurali su plasman u Ligu za prvaka! Postalo je to sasvim jasno nakon remija u Kaštel Sućurcu (19:19), jer Riječani su sada petoplasiranom Poreču pobjegli na šest bodova, tri kola prije kraja. Dakle, sve i da izgube sva tri ogleda do kraja regularnog dijela sezone, Zamećani imaju bolji međusobni omjer s Porečanima pa će sasvim sigurno ostati na četvrtoj poziciji.

Zamećani su inače u 43. minuti gubili 17:12, ali su se serijom 0:5 vratili u utakmicu i do kraja održali neodlučen rezultat koji im je trebao za ostvarivanje velikoga cilja. Briljirao je ponovo riječki vratarski dvojac Đurica - Slavić koji je zajedno ostvario sedamnaest obrana, a treba pohvaliti i Petra Jelušića, danas najefikasnijeg Zametovog strijelca, ujedno i jedinog u posljednjih deset minuta susreta. Mateo Hrvatin i Raul Valković dodali su po četiri gola.

Riječke rukometaše do kraja regularnog dijela sezone još očekuju domaći ogledi protiv Gorice i Đakova te gostovanje u Umagu, a onda slijede dvoboji s pet najjačih momčadi u zemlji među kojima su i hrvatski predstavnici u SEHA-ligi, Zagreb i našički NEXE.