U-18 EP: Hrvatski rukometaši peti, Toni Živković postigao šest pogodaka protiv Danske

Nedjelja, 14. kolovoza 2022. 14:34 Napisao/la  SC
Toni Živković najbolji igrač utakmica protiv Crne Gore i Njemačke

Mladi rukometaši Zameta Toni Živković i Franko Krstić bili su u sastavu kadetske reprezentacije koja je pobijedila (28:26) Dansku i osvojila peto mjesto u zadnjoj utakmici na Europskom prvenstvu u Crnoj Gori.

Živković je postigao šest pogodaka i najbolji način završio prvenstvu tijekom kojega dvaput proglašen igračem utakmice.

Izrazito hrabro i motivirano, uz podršku nekolicine domaćih navijača i crveno-bijelih kockica na tribinama, ušla je Hrvatska u susret protiv Danske koja se ipak, bolje snašla u uvodnim minutama. Danci su imali i vodstvo do 15. minute, međutim nakon izjednačenja 6:6, Hrvatska je okrenula rezultat u svoju korist te prednost nije ispustila do kraja prvih 30 minuta.

Na predah su naši dečki otišli s lijepom prednošću od +3, 11:14.

Na ulasku u drugi dio, Danska je brzo i jako dobro iskoristila dva hrvatska isključenja i stigla do izjednačenja, 15:15 u 36. minuti, dok s druge strane, naš napad nije funkcionirao.

Kompletirala se zatim Hrvatska te je uslijedilo razdobolje igre s tehničkim pogreškama i nerealiziranim napadima na obje strane. U takvoj igri, Hrvatska je držala minimalnu prednost.

Na ulasku u zadnjih 10 minuta, zahvaljujući dvjema velikim obranama Tina Hercega i pogotkom Petra Krupića, rezultat je 20:21 za Hrvatsku.

I tad se činilo da je Tin Herceg zaključao svoja vrata, a Petar Krupić je u 53. minuti pogodio za +2 (21:23).

Naši dečki su zatim ponudili rapsodiju i u obrani i u napadu, pogotovo s nekoliko odličnih projektila fantastičnog Aleksandra Čaprića te su slavljenički priveli utakmicu kraju, 26:28.

Aleksandar Čaprić s devet te Toni Živković i Petar Krupić sa po šest zgoditaka, bili su najraspoloženiji u hrvatskim redovima.

Kod Danske, prvo ime Lasse Vilhemsen s devet pogodaka.