Premijer liga: Zamet poražen, Riječani izgubili važne bodove u borbi za Ligu za prvaka

Subota, 27. studenog 2021. 19:42 Napisao/la  KS

Zamećani nisu bili na razini nekih prijašnjih izdanja, naročito kada je u pitanju igra u obrani, koja ovoga puta nije bila  čvrsta i agresivna

Rukometaši Zameta
Rukometaši Zameta Foto: Kristian Sirotich

Paket 24 Premijer liga rukometaša,  11. kolo

ZAMET – VARAŽDIN 1930 29:34 (14:15)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 300.

Suci: Pavić i Torbarina (Zadar)

ZAMET:  Vučko 12 (8), Živković 3, Njegovan 3, Islamović 3, Sorić, Tomaš, Milih, Viskić, Mrakovčić 3, Devčić 3, Pikec 1, Kvastek 1.

VARAŽDIN: Herceg, Šagij, Trojko 2, Budinski 6 (1), Tompić, Mlakar, Nenadić, Grubišić 5, Vidaček 5, Kranjec, Vugrinec, Puček 6, Sklepić 4, Marčec 6, Vincek, Tači.

Sedmerci: Zamet 8 (10), Varaždin 1930 1 (2).

Isključenja: Zamet 4 min., Varaždin 1930 10 min.

Rukometaši Zameta  nisu uspjeli domaćom pobjedom oplemeniti vrijedne  bodove iz Kutine, rukometaši trenera Igora Marijanovića poraženi su na Trsatu od Varaždina.

Derbi 11. kola Lige B Zamećani nisu dočekali u svojoj dvorani, u jednoj od najvažnijih utakmica u ovom dijelu sezone u svom su gradu gostovali na Trsatu, a ta im promjena okruženja očito i nije baš godila.

Jednostavno, nisu bili na razini nekih prijašnjih izdanja, naročito kada je u pitanju igra u obrani, koja ovoga puta nije bila niti toliko čvrsta, niti toliko agresivna, niti toliko pokretljiva kao na nekim od prijašnjih utakmica.

Varaždinci su iskoristili ponuđeno, povrh toga treba im otvoreno priznati da su odigrali utakmicu na visokoj razini u oba smjera, u prijelomnim trenucima igrali su kao u transu, vrlo koncentrirano, ali pritom i euforično i učinkovito.

Utakmica na Trsatu započela je pomalo nervozno i nepovezano, ali su vrlo brzo obje momčadi uhvatile ritam, pa se početna prednost gostiju istopila i uglavnom se igralo gol za gol.

Od 18. do 20. minute Zamećani su golovima Devčića i Živkovića otišli na dva pogotka prednosti, što se nije dugo održalo.

Zamećani su svoj momentum imali početkom drugog dijela, i to nakon što je Antonio Tomaš promašio sedmerac, a gosti se preko Budinskog odvojili na 17:15.

Do 35. minute trima vezanim golovima Vučka uspjeli su izjednačiti (18:18), pa onda još jednim Vučkovim pogotkom (od ukupno 12) preko čitavog terena i uz glasno odobravanje gledatelja i povesti (19:18).

U 38. minuti Budinski je Varaždincima donio poravnaje, u. 40 Gubišić vodstvo, a u 41. Puček je to vodstvo povećao (20:22).

Sve do 53. minute utakmica se lomila, Zamećani su uporno pokušavali nadoknaditi zaostatak, gosti su uporno odmicali za dva koraka, Zamećani nikako nisu uspijevali ustaliti igru u obrani.

Kada su gosti prvi put odmakli na tri pogotka prednosti (30:27, 54. minuta) pobjednik je bio odlučen.

Zamećani imaju za čime žaliti, gubitak ovih bodova mogao bi značiti i gubitak plasmana među šest najboljih hrvatskih momčadi, iako ipak treba pričekati da se liga odigra do kraja, ima još ponešto utakmica.

Srećom, ako Varaždinci i Zamećani na kraju budu imali isti broj bodova, prednost će ipak biti na strani izabranika Igora Marijanovića, koji su u Varaždinu slavili sa šest pogodaka prednosti (31:25).

Rezultati 11. kola: Sesvete - Moslavina 33:32, Nexe - Trogir 32:25, Bjelovar - Dubrovnik 42:23
Poredak: Nexe 22, Sesvete 15, Varaždin 11, Zamet 10, Moslavina 10, Bjelovar 10, Trogir 8, Dubrovnik 0