Prva liga rukometašica: Zamećanke svladale Zrinski, velika večer Nikoline Strukar

Petak, 20. veljače 2015. 21:55 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 16. kola: Zamet - Zrinski 20:13 (10:5). Nikolina Strukar obranila je ukupno četiri sedmerca, sve u prvom dijelu, čime su gošće demoralizirane ušle u nastavak

Prva liga rukometašica - 16. kolo

ZAMET - ZRINSKI 20:13 (10:5)

Centar Zamet. Gledatelja 100.

Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina). Nadzornik: Vladimir Perković (Varaždin)

ZAMET: Paurević, Plahinek, Karlić, Jerčinović 2, Židek, Miočinović 1, Milošević 7 (2), Toto, Strukar, Bunić 3, Bukvić 1, Šegota, Mičijević 2, Rajić 1, Masnić, Gugić 3

ZRINSKI: Krmpotić, P. Posavec 2, Furjan 6, Glad, S. Posavec 2 (1), Sinanović, Ladić, Balić, Resman, Car 2 (1), Ivačić, Benčik, Zagorščak, Prevendar 1, Androić

Sedmerci: Zamet 2 (2) Zrinski 7 (2)

Isključenja: Zamet 10 minuta Zrinski -

Rukometašice Zameta upisale su četrnaestu ovosezonsku pobjedu u susretu šesnaestog kola Prve lige protiv čakovečkog Zrinskog. Novopečene prvoligašice možda bi i bolje prošle da nisu bile izrazito neefikasne s linije sedmerca. Naime, heroj susreta zove se Nikolina Strukar koja je od trinaest obrana skinula čak četiri penala. Usto, prvi gostujući sedmerac kojeg je izvela Paula Posavec završio je na stativi. Zamećankama je bio otvoren put do pobjede kojom su osigurale noćenje na drugom mjestu ljestvice budući da zagrebačka Lokomotiva svoj susret u Umagu igra u subotu.

Prvo veće odvajanje na utakmici za domaće igračice dogodilo se pri rezultatu 1:1 kada je nastupila serija 4:0. Nakon gola Ćamile Mičijević u dvanaestoj minuti prvi je sedmerac obranila Strukar. Nedugo zatim obranjen je i drugi, radi čega se gošće nisu uspjele primaknuti na dva pogotka zaostatka. Jedina igračica koja se u prvih dvadeset minuta mogla pohvaliti da je zabila na Zametu za gošće bila je Suzana Furjan. Pojačanje koje je u Čakovec stiglo iz varaždinske Koke zabilo je dva gola. Riječanke to nisu uspjele kapitalizirati u većoj mjeri pa je na dva gostujuća gola palo tek njihovih sedam. Između dva gola Paule Posavec (7:4) Strukar je njenoj sestri Steli obranila novi sedmerac, a svoje drugo isključenje zaradila je Josipa Jerčinović. Pri tome valja spomenuti izuzetno neujednačen kriterij sudačkog para Feletar - Rendulić koji je Zamećankama pokazao čak pet isključenja. Na predah se otišlo s tek petnaest postignutih golova.

Gošće hvataju priključak prvim golom iz petog sedmerca na utakmici. Zabila ga je Stela Posavec u 33. minuti za 10:7, no Zamećanke nisu dopustile puni povratak. Tea Bunić zabila je za 14:10 u 43. minuti, domaća kružna napadačica odvojila je svoju ekipu i na 16:11, dvanaest minuta prije kraja. Pljesak inače malobrojne publike dobila je Dorotea Prevendar. Doživjela je igračica Zrinskog u 49. minuti neugodan pad na koljeno. Do kraja ogleda Čakovčanke zabijaju tek dva gola, dok Zamećanke probavaju 'cepelin' u 55. minuti kojeg nije uspjela realizirati Paurević skokom s lijevog krila.

Završilo je 20:13, piše se nova pobjeda, nova velika večer Nikoline Strukar, i nastavak dobre forme koju će igračice Adrijane Prosenjak moći potvrditi u sljedećem kolu kada gostuju kod Koke u Varaždinu.