Subota, 26. listopada 2013. 20:38 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 8. kola: Zamet - Bjelovar 30:27 (17:12)

Premijer liga rukometaša - 8.kolo

ZAMET - BJELOVAR 30:27 (17:12)

Centar Zamet. Gledatelja 200.

Suci: Josip Cepanec (Tomaševac) i Ranko Jeftić (Varaždin). Delegat: Đino Giljević (Ploče)

ZAMET: Vukić (4 obrane), Vučko 4, Samardžić 3, Klić, Mrakovčić 6 (3), Černeka 4, Uzelac 2, Lončarić 2, Stipčić 3, Jurić-Grgić 5, Slavić (13 obrana), Kovačević, Karaula, Valković 1, Travica, Majić

BJELOVAR: Iv. Gašparović 6, Valinčić 3, Jurišić, Taras 6 (5), Černetić, Ivanić, Vidaković, Janđel (3 obrane), Šimunović 6, Grgić (12 obrana), Ig. Gašparović 5, Fiala, Tandara, Mraz 1

Sedmerci: Zamet 4 (3) Bjelovar 5 (5). Isključenja: Zamet 4, Bjelovar 2 minute

Rukometaši Zameta ostvarili su i petu prvenstvenu pobjedu, te treću uzastopnu u okviru Premijer lige. Bjelovar je pao rezultatom 30:27 u razmjerno kontroliranom tijeku, pa je pobjeda u rijetkim periodima dolazila u pitanje. Zametova obrana 3-2-1 bila je teško premostiva za goste, napad je bio raznovrstan u kreaciji i realizaciji što je uvelike pridonjelo kod odlučivanja pobjednika. Bjelovar je lani zametski parket napustio s pobjedom (35:40) u seriji za zaborav od četiri poraza bivšeg trenera Alena Kurbanovića, no ove se subote pred tristotinjak gledatelja iznenađenje ipak nije dogodilo.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku domaćih krila - Vučka i Černeke. Akcije su završavali uspješno, izluđujući tako plitko postavljenu gostujuću obranu. Držali su Bjelovarćani utakmicu u egalu do 18. minute kada Stipčić pogađa svoj prvi gol za 9-6, a otada je susret išao pretežno u jednom smjeru, uz tek minimalne oscilacije uzrokovane padom koncentracije. Kada je u drugom poluvremenu trebalo stizati rezultat gosti to nisu uspjivali, što zbog izuzetno visokog ritma u Zametovoj obrani, što zbog uske klupe. Četiri igrača ipak ne mogu iznijeti cijeli susret!

U momčadi Marina Miškovića igrali su svi. Mladići poput Samardžića i Stipčića na parketu su proveli veći dio drugog dijela i opravdali povjerenje. Samardžić je autor suhog lista za 25-20, petnaest minuta prije kraja. Upravo je taj potez presudio i psihološki dotukao goste. Točku na i staio je Josip Jurić-Grgić, nesumljivo najveće riječko pojačanje s dva brza pogotka (29:23).

Mali se pad dogodio tek u uvodnim minutama nastavka kada gosti rade seriju 3-0 i smanjuju na 17-15, sve ostalo uzeli su Riječani zajedno sa desetim ovosezonskim bodom.