Pripremna utakmica: Zamećanke svladale Krim, igra na europskoj razini

Utorak, 25. kolovoza 2015. 19:06 Napisao  Patrik Mršnik

Pripremna utakmica rukometašica: Zamet - Krim Mercator 29:22 (17:14). Višestruki slovenski prvak, osvajač niza europskih trofeja, nije imao izgleda protiv raspoloženih Riječanki

Prijateljska utakmica rukometašica

ZAMET - KRIM MERCATOR 29:22 (17:14)

Centar Zamet. Gledatelja 50

Suci: Bruno Štefančić i Nataša Višnjić (svi Rijeka)

ZAMET: Paurević 5, Plahinek 3, Karlić, Jerčinović, Židek, Miočinović, Tabar, Milosavljević 5, Toto 2, Strukar, Bunić 2, Bukvić 5 (1), Šegota, Mičijević 3, Gugić 4 (3)

KRIM: Jurič 1, Lukovič, Milanović-Litre, Mavsar 6 (1), Hrnčič, Avbelj, Stefanišin, Bajramoska 2, Beganović 2, Marinček, Omoregie 4, Zulič, Koren 4 (2), Barič 1, Obradović 1, Zrimček 1

Sedmerci: Zamet 5 (4) Krim Mercator 3 (3)

Isključenja: Zamet 2 minute Krim Mercator 6 minuta

Da rukometni svijet nije u pripremnom periodu i da je utakmica Zamećanki protiv Krima bila službenog karaktera, onda bi pobjeda od 29:22 bila jedna od najvećih u Zametovoj povijesti. Višestruki slovenski prvak, osvajač niza europskih trofeja i ekipa koja će se sljedeće sezone potući s velikanima za europski naslov nije imala izgleda protiv Riječanki ovoga utorka.

Drugo poluvrijeme ponudilo je tek osam slovenskih pogodaka. Uzrok tome bio je opća nekoncentriranost gošći, ali i odvažna igra Zameta u obrani, prilično agresivnija nego što je to inače slučaj. Zamet je limitirao slovenske prvakinje na tek dvadeset i dva pogotka, dobile su izabranice Adrijane Prosenjak utakmicu iako su dvije gostujuće vratarke skupile bezmalo dvadesetak obrana, u gruboj računici.

Dejana Milosavljević može se već sada proglasiti najvećim Zametovim pojačanjem. Kada je bivša igračica Orijent Presoflexa i Sesveta na desnom beku, akcija će se s velikom vjerojatnošću završiti pogotkom. Zabila je Milosavljevićka tako pet pogodaka, koliko su dodale Ana Paurević s lijevog krila te Ella Bukvić, što s pivota, a što iz sedmeraca.

Valja pohvaliti i Zametove vratarke. Strukar u prvom i Šegotu u drugom dijelu. Nemali broj zicera su obranile, dosta tešlih šuteva izvana gdje su za Slovenke ordinirale reprezentativka Koren i grčko-bugarska akvizicija Elizabeth Omoregie. Obje su zabile četiri puta, dok je najviše dala Mavsar s lijevog krila, čak šest zgoditaka.

Dvorana na Zametu ugostila je jedno dobro znano ime. Iako će u rujnu napuniti četrdeset i jednu godinu života, i dalje je Sergeja Stefanišin prvo vratarsko ime Krima i slovenske nacionalne selekcije. Odigrala je svoje minute i kružna napadačica hrvatske reprezentacije, Vesna Milanović-Litre, no nije se upisivala u listu strijelaca.

Zamećanke su nakon početnih zaostataka (0:2, 2:4, 3:6) krenule silovito i već na poluvremenu imale prednost od tri pogotka. Ključno je odvajanje s dva vezana pogotka realizirala Plahinek. Deset minuta prije kraja bilo je 23:18, pitanje pobjednika riješeno je bilo i mnogo ranije.

U četvrtak će riječki kolektiv put Slovenije, na redu je svojevrsni uzvrat u pripremnim dvobojima protiv tamošnjeg doprvaka Zagorja. O sljedećim nastupima u fazi priprema više će se znati u narednim danima budući da nastup na turniru u Splitu još nije potvrđen.