Premijerliga: Umag prekinuo Zametov niz pobjeda, Riječani prokockali zadnji napad za remi

Subota, 23. studenog 2013. 19:37 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 11. kola: Zamet - Umag 26:27 (13:14). Iako je Zamet imao napad kroz cijelu posljednju minutu uz iskorišten time-out, bodovi su otišli u Istru.

Premijer liga rukometaša - 11. kolo

ZAMET - UMAG 26:27 (13:14)

SC Zamet. Gledatelja 500. Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek)

ZAMET: Vukić, Vučko 4, Samardžić, Klić, Mravkovčić 10 (3), Černeka 1, Uzelac 2, Lončarić 2, Stipčić, Jurić-Grgić 2, Slavić, Kovačević, Karaula, Valković 5, Majić

UMAG: Milinković, Jakupović, Ravnić, Gadža 11 (5), Lovrić 1, Vučko 1, Bošnjak 3, Jerković 2, Stapar 1, Vukotić, Modrušan, Pahanić 5 (1), Beliga, Burnić, Merhar 1, Jotić 2

Sedmerci: Zamet 2 (2) Umag 7 (6)

Isključenja: Zamet 14 minute Umag 10 minute

Tri isključenja: Jurić-Grgić (58)

Rukometaši Umaga prekinuli su Zametov niz od šest uzastopnih pobjeda slavivši 27-26 u duelu dvanaestoga premijerligaškog kola. Okrunili su tako dominaciju u većem dijelu susreta, voljni moment koji ih je krasio. Ostaje žal Riječana za propuštenim bodom u posljednjoj minuti.

{jb_blackbox-right}Glasna podrška Umagu
Rukometaši Umaga imali su glasnu podršku u solidno ispunjenom Sportskom centru Zamet. Iako je i dosta navijača Zameta došlo pogledati utakmicu, gostujući navijači bili su raspoloženiji te su cijelu utakmicu glasno podrili svoje ekipu.{/jb_blackbox-right}

Mrakovčičevim pogotkom domaćini su poveli, bilo je to sve što su učinili u prvim minutama utakmice. Zabavu je oteo davni vratar Zameta Diego Modrušan koji je u prvom poluvremenu skupio nevjerovatnih dvanaest obrana, od čega većinu u prvih petnaest minuta. Zamet je hvatao priključak, iako je nakon sedam minuta stajalo još uvijek podnošljivih 1-3. Modrušan je iz Zameta otišao davne 1999. godine i to u pravcu tadašnjeg Badel Zagreba. Branio je sa svih pozicija, počev od dva zicera s desnog krila Daria Černeke, do vanjskih šuteva Mrakovčića i Lončarića. Na veću prednost su Umažani, povratnici u elitni razred hrvatskog rukometa otišli u 15. minuti (4-7) nakon čega domaća klupa poziva prvu minutu odmora.

Tada je uslijedio prvi Zametov uragan. Najprije je Jurić-Grgić dobro odapeo izvana, pa su Riječani iskoristili dvije vezane pogreške gostiju i iz dvije kontre (Vučko, Černeka) došli do izjednačenja. Bilo je tu i novog vodstva (9-8), nakon kojeg se ponovo dogodio pad. Serijom 4-0 prožetom novim crnim Zametovim minutama odlaze gosti na 9-12. Utakmica je u tim trenucima obilovala borbenosću i žarom na parketu kojeg su dodatno raspirivali suci, već opjevani par Gubica - Milošević koji je dosta štete nanio Zametovim djevojkama ranije ovoga tjedna. Ponovno u nekim trenucima vrlo dvojbeni, uzrokovali su niz negativnih reakcija dobro ispunjene zametske dvorane.

No, i nakon novog zaostatka od tri pogotka, Riječani se na krilima dva pogotka novog riješenja u napadu Raula Valkovića uz pogodak Vučka ponovno vraćaju na 12-12, dvije minute prije kraja poluvremena. Na koncu prvoga djela može se reći da je Zamet odlično stajao, uzevši u obzir obrane vratara Modrušana i promašaja te tehničkih pogrešaka. Da stvar bude gora, ponovno se dogodilo isto kao u Moslavini. Nakon protrčavanja Umažana u kontru u 27. minuti susreta ponovno je domaći vratar Slavić, u žaru borbe za loptu ostvario kontakt s protivničkim igračem, što je rezultiralo crvenim kartonom.

Nastavak utakmice krenuo je u ritmu gol-za-gol, dok stvari u svoje ruke nije uzeo dvojac Vukić - Mrakovčić. Prvi je u četvrtoj minuti nastavka obranuo dva vezana zicera s crte, a drugi je realizator prva tri pogotka Zameta u drugom dijelu. Nastavio je probleme s crte sedmerca raditi Ante Gadža, nerješiva enigma kako za Slavića, tako i Vukića u drugom dijelu. Što se vratara tiče, Modrušanu je epitet kradljivca zabave ukrao Vukić. Umaški vratar tek je u sedmoj minuti nastavka upisao prvu obranu, a nova se prilika za domaće vodstvo rodila kod 18-18 i drugog sedmerca u dva napada Luke Mrakovčića. Mladac je istu iskoristio, i Zamet je poveo, prvi puta nakon 20. minute (9-8). Uslijedila je revija isključenja (Mrakovčić s jedne, Vučko s druge strane), i prvo odvajanje na plus dva pogotkom Bojana Lončarića.

Kako je utakmica odmicala prema kraju gosti su sve više griješili i sve manje stiskali u ritmu prvoga dijela, kojem domaćinu nisu dali da povede petnaestak minuta. Ipak, nakon što se Mrakovčiću u petnaestoj minuti nastavka do novog pogotka za plus dva na putu našla stativa, Merhar je iskoristio priliku i pospremio za 21-21. U pomanjkanju ideja u oba pravca, Umažani su postali sve grublji pa je tako i Stapar završio na klupi na period od dvije minute u prelomnim trenucima susreta. Isini za volju, nakon što Lončarić i Jurić-Grgić nisu pogodili, učinio je to Bošnjak za novo gostujuće vodstvo (21-22), na isteku pedesete minute. Nisu gosti vodili dugo, već je ponovno Zamet bio u prednosti golovima Lonarića, Mrakovčića i kapetana Uzelca. Ponovo su Riječani, ovoga puta u podmakloj fazi susreta bili na dva pogotka viška, sve do pogotka umaškog Vučka (24-23). Desetim pogotkom Mrakovčića, odnosno petim Valkovića Zamet je uspješno održavao prednost od dva pogotka sve do dvije minute prije kraja i pogotka Gadže (26-26).

Posljednji je pogodak na susretu, svoj jedanaesti zabio Ante Gadža, a iako je Zamet imao napad kroz cijelu posljednju minutu uz iskorišten time-out, bodovi su otišli u Istru. Četvrti je to poraz Zamećana koje u sljedećem kolu očekuje gostovanje u Karlovcu.