Premijer liga: Zamet ostvario vrijednu pobjedu u Kaštelima, sjajna završnica Luke Mrakovčića

Nedjelja, 17. ožujka 2013. 20:16 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Marina Kaštela - Zamet 19:22 (11:11). Riječani su domaćinu zadali završni udarac preko Luke Mrakovčića koji je s tri pogotka riješio sve dileme oko pobjednika

Premijer lige rukometaša – 23. kolo

MARINA KAŠTELA - ZAMET 19:22 (11:11)

SD Kaštela Gledatelja 500

Suci Robert Kober i Igor Sunajko

MARINA KAŠTELA: Pepur, Kvesić (9 obrana), Družijanić (0+1 obrana), Tadin, Knezović, Ilić, Britvić, Topić 4, Ševo 1, Dželalija 1, Javorčić, Babić 1, Bujas 1, Jukić 2, Milković 4 (1), Vukić, Nenadić 5 (1).

ZAMET: Đurica (12 +2 obrane), Slavić, Vučko 1, Vučetić, Mrakovčić 8 (2), Černeka 2, Uzelac, Ćosić, Kružić 6, Karaula, Montanari 2, Sakić 2, Šunjić 1.

Sedmerci: Marina Kaštela 5 (2), Zamet 3 (2)

Isključenja: Marina Kaštela 8 minuta, Zamet 12 minuta

Zamećani se iz Kaštela vraćaju sa vrlo vrijednom pobjedom 22:19. Iako je sedam minuta prije kraja rezultat bio izjednačen 18:18, Riječani su domaćinu zadali završni udarac preko Luke Mrakovčića koji je sa tri pogotka riješio sve dileme oko pobjednika.

Rukometaši Zameta u Kaštelima su imali jednog igrača koji je vukao sve konce u prvom, a jednog u drugom poluvremenu. Prvi dio obilježio je bez sumnje Marin Kružić, a drugi Luka Mrakovčić koji je uz vratara Marina Đuricu jedan od najzaslužnijih što bodovi putuju u Rijeku. Kružić je u prvom poluvremenu postigao šest pogodaka iz devet pokušaja, a njegova su bila i prva dva za 0:2 nakon četiri minute igre. Antonio Babić i Ante Dželalija vratili su domaćine u igru za nešto više od minute poravnavši na 2:2.

Nakon što je Dario Černeka u 6. minuti vratio prednost na stranu Zameta Mislav Nenadić u osmoj minuti donosi Kaštelanima prvo vodstvo (4:3). Isti igrač u 11 minuti pogađa za prvih plus dva domaćega sastava (6:4). Posljednji puta Kaštelani su u prvome poluvremenu imali dva pogotka viška osam minuta prije kraja kada je za 10:8 precizan bio Petar Topić. Potom je uslijedila riječka serija od tri uzastopna pogotka (dva Kružić i Luka Mrakovčić) za novu prednost Zameta (10:11) u 27 minuti. Ipak, na odmor se odlazi sa neodlučenim rezultatom jer je u posljednjim sekundama prvoga dijela precizan bio Bruno Milković za 11:11.

Puno lošije u drugu je dionicu utakmice ušao Zamet. Izabranici Irfana Smajlagića punih šest minuta nisu postigli pogodak (od 32. do 38. minute) pa je Ante Ševo domaćinima vratio njihovu najveću prednost na utakmici od plus dva (14:12). Riječani u istoj, 39. minuti preko Damira Vučka i Mrakovčića uspijevaju poravnati na 14:14, ali Mislav Nenadić sa dva vezana pogotka Kaštelanima daje 16:14 u 41 minuti.

Međutim Zamećanima svakako nije nedostajalo, želje i upornosti. Nisu niti pomišljali na predaju i sa tri nova uzastopna gola (Mrakovčić, Mnontanari, Sakić) stigli su do vodstva 16:17 u 47 minuti.

Upravo je mladi i talentirani Luka Mrakovčić u završnom dijelu susreta bio najsmireniji i svojim pogocima održavao prednost Zamećana za 17:18 i 18:19 koliko je bilo šest minuta prije kraja utakmice. Isti je rezultat ostao i na ulasku u posljednje tri minute, a onda je Luka Mrakovčić svojim sedmim pogotkom Zametu donio dva pogotka prednosti nakon početnih, već spomenutih 0:2.

Kada je iz kontre Mrakovčić bio precizan za 18:21 bilo je jasno da će bodovi krenuti prema Rijeci, jer su do kraja susreta ostale samo dvije minute. Točku na i velike predstave posebno u drugom poluvremenu stavio je Marin Sakić u posljednjim sekundama susreta za 18:22, a Mislav Nenadić svojim je petim pogotkom samo ublažio poraz Kaštelana. Završilo je 19:22.