Premijer liga: Zamet poražen od Metalca, domaći rukometaši u nastavku prokockali pet golova prednosti

Subota, 18. veljače 2017. 21:46 Napisao/la  SC

Utakmica 12. kola: Zamet - Metalac 31:33 (18:16)

Premijer liga rukometaša - 12. kolo

ZAMET - METALAC 31:33 (18:16)

Dvorana na Zametu. Gledatelja 200.

Suci: D. Lončar, Z. Lončar (Varaždin).

ZAMET: Đurica, Jeličić 8, Martinović 3, Uzelac, Lučin 13 (7), Stojanović 1,Glavaš, Sorić, Načinović,Golik 2, Kružić 3, Valković 1, Grozdek, Majić, Šunjić, Mrakovčić.

METALAC: Lončar, Vukšić 4, Potnar 1, Boras, Jurakić 6, Markušić 2, Svalina, Ševo, Katinić 4, Egzeta 11 (1), Jugović,Bešlić 2 (2), Beshiri 3.

Isključenja: Zamet 4, Metalac 10 minuta.

Sedmerci: Zamet 8 (7), Metalac 5 (3).

Rukometaši Zameta doživjeli su novi poraz u nastavku prvenstva, ovaj puta na domaćem parketu ih je pobijedio Metalac.

Zamećani su u drugom dijelu utakmice prokockali prednost od čak pet golova 22:17, a iako su bili oslabljeni za ozlijeđene Hrvatina, Glavaša i Jelušića ipak je to prevelika prednost koju su ispustili.

Gosti su kaznili lošu realizaciju u napadu domaće, te su sa zaostatka od pet golova došli na samo minus dva 23:21 u 42. minuti. Šest minuta kasnije Metalac stiže prednost Zameta i dovodi utakmicu u egal 26:26.

Kada je najefikasniji igrač Zameta Tin Lučin izašao zbog ozljede kod rezultata 27:27, Metalac je odmah prešao u vodstvo, a zatim i pobjegao na 28:30 što je Zametu bilo nedostižno.