Premijer liga: Zamećani savladali Poreč izvrsnom igrom u nastavku susreta

Utorak, 23. svibnja 2017. 19:56 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola lige za ostanak: Zamet - Poreč 35:25. Mateo Hrvatin najbolji pojedinac susreta s devet postignutih pogodaka.

Premijer liga rukometaša, 7. kolo lige za ostanak

ZAMET – POREČ 35:25 (17:15)

Centar Zamet. Gledatelja: 100

Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (D. Selo)

ZAMET: Đurica, Jeličić 1, Hrvatin 9, Martinović 1, Uzelac, T. Lučin 3, Golik, Stojanović 6, Glavaš 6, Sorić, Kružić 4, F. Lučin, Grozdek 1, Majić 3, Šunjić 1, Mrakovčić

POREČ: Mataija, Mofardin 1, Thoss 5, Šehić 1, Perić 3, Krbavčić, Miličević 2, Popović, Filipović 1, Rađaković 5, Pribetić 1, Medić 5

Sedmerci: Zamet 2(1) Poreč 4(4)

Isključenja: Zamet 8 minuta Poreč 12 minuta

U 7. kolu Lige za ostanak rukometaši Zameta na svom terenu savladali su momčad Poreča rezultatom 35:25, te sa osvojena dva boda mogu mirnije odigrati zadnja tri kola do kraja prvenstva.

Poreč je stigao u Rijeku u izuzetno krnjem sastavu bez većeg broja igrača koji čine okosnicu prve postave, a sigurno najveći nadostatak je izostanak prvog vratara Morena Cara.

No i u takvom krnjem sastavu gosti su se u prvom dijelu susreta dobro držali, te nisu dopustili domaćinima da se razmašu.

Nakon uvodnih 3:3 Zamet radi seriju 3:0 i prednost od tri pogotka drži do sredine poluvremena kada stižu do vodstva 16:10 nakon nove serije od tri gola.

Ulaskom u zadnjih sedam minuta prvog dijela Porečani rade seriju 4:0 i dolaze do 17:15 vodstva Zameta.

U drugom dijelu Zamećani stišću gas i vrlo brzo odlaze na novu prednost od šest pogodaka prednosti 23:17, a gosti više nisu imali snage za povratak u utakmicu, te su domaći igrači završili susret sa visokih deset golova prednosti, 35:25.

Trener Igor Marijanović imao je mogućnosti uvesti u igru i mlađe igrače koji inače nisu imali prilike igrati.

Najraspoloženiji je bio Mateo Hrvatin koji je postigao devet pogodaka, ali izvrsnu predstavu je pružio Jadranko Stojanović koji je imao stopostotnu realizaciju u šest pogodaka.

Kod gostiju su se istakli Thoss, Rađaković i Medić sa pet pogodaka.