Subota, 23. ožujka 2013. 19:51 Napisao  Marko Babić

Utakmica 24. kola: Zamet - Karlovac 29:31 (14:15)

ZAMET: Đurica, Vučko 7, Mrakovčić 6 (5), Černeka 4, Uzelac, Ćosić 2, Kružić 3, Slavić, Karaula, Montanari 1, Sakić, Šunjić 6, Vučetić.

KARLOVAC: Prezelj, Borozan 6, Cindrić 10 (1), Huljina 3, M. Štrucelj, Rački 1, Smojver 1, Požega 4, D. Štrucelj 1, Hadrović 3, Karić, Bačić 1, Batinić 1.

Isključenja: Zamet 4, Karlovac 12 minuta.

Sedmerci: Zamet 5 (5), Karlovac 2 (1).

Rukometaši Zameta poraženi su od Karlovca čime su napravili korak unatrag u borbi za Ligu za prvaka, a da bi imali šanse za plasman morat će u idućem kolu na gostovanju pobijediti Poreč. Riječani su utakmicu izgubili zbog slabe obrane koja je proradila tek u završnici, kada su se Zamećani već potrošili ganjajući rezultat.  Zamet je pogotkom Kružića u 38. minuti bio na pogodak zaostatka (19:20), a onda je uslijedila serija Karlovca 5:0.

I ne samo da su se gosti odvojili već su seriju započeli s igračem manje, Cindrić je zabio za 19:21, a domaćin je na drugoj strani napravio prekršaj u napadu. Hadrović je zabio za 19:22, Karlovcu se ubrzo vratio isključeni igrač, a Irfan Smajlagić pozvao je minutu odmora koja nije dala rezultata.

Zamet je ubrzo opet imao igrača više, ali dok je domaćin imao brojčanu prednost gosti su zabijali. Cindrić je veći dio utakmice bio nezaustavljiv, desetim pogotkom sedam minuta prije kraja donio je Karlovcu prednost 24:29. Na scenu je onda stupio Damir Vučko, preuzevši odgovornost s tri uzastopna pogotka, Zamet se neočekivano vratio u igru 27:29.

Karlovcu je u idućem napadu prijetilo oduzimanje lopte zbog pasivnog napada, ali Štrucelj je ostao sam na krilu i zabio za 27:30. Montanari je vratio na 28:30, Dino Slavić je u tom periodu držao Zamet u igri.

Naime, Zamet je izgubio loptu, Huljina je imao čisti zicer za četiri pogotka prednosti, ali Slavić je sjajno obranio. Na drugoj strani Montanari je zabio (28:30). Ubrzo je Šunjić zabio za 29:30, ali Borozan je uspio još jednom zatresti domaću mrežu (29:31). Tekla je zadnja minuta, Zamet je pokušao brzinski se vratiti, ali Karić je obranio i tu je bio kraj priče.

Iako je Zamet bolje otvorio utakmicu (3:1), gosti su vrlo brzo serijom 0:3 stekli rezultatsku prednost. Zamet je držao priključak, imao i vodstvo u prvom dijelu (13:12), ali bilo je jasno da će se teško nositi s Karlovcem u situaciji kada je realizacija napada s igračem više bila, blaže rečeno, loša, a jednom kada je napad počeo "štekati" gosti su stekli prednost koja se u konačnici pokazala dovoljnom za pobjedom.

Fotogalerija: Sandro Donda