Premijer liga: Zamet prokockao pobjedu u zadnjem napadu i darovao bod Varaždincima

Srijeda, 30. studenog 2016. 19:38 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 9. kola: Zamet - Varaždin 1930 29:29. U zadnjem napadu Zamet gubi loptu, David Miličević namjerno osujetio izvođenje lopte za goste što im donosi sedmerac, a Miličeviću crveni karton

Premijer liga 9. kolo

ZAMET – VARAŽDIN 1930 29:29 (14:13)

Centar Zamet. Gledatelja: 100

Suci: Emanović i Mikić (oba iz Štivice)

ZAMET: Đurica (12+0), Jelušić 1, Hrvatin 4, Martinović, Uzelac 1, T. Lučin 7, Stipčić, Stojanović 5, Glavaš 3, Golik, Kružić, Pešić, Valković 1, Grozdek, Majić, Miličević 7

VARAŽDIN 1930: Špikić (10+0), Šipić 3, Zobec 5, Trojko 1, Dunato, Vujović, Vidaček 1, Črnila, Tokić 11, Laljek 2, Huđ 4, Hirš, Levak, Vincek, Obranović 2, Grbac

Sedmerci: Zamet 2 (2), Varaždin 6 (6)

Isključenja: Zamet 4 minute, Varaždin 8 minuta

Crveni karton: Miličević (Zamet 60')

Rukometaši Zameta odigrali su bez pobjednika u susretu devetog kola Premijer lige sa Varaždinom 1930 29:29.

Gosti su bolje otvorili susret i već u uvodnim minutama pokazali se kao brža i odmornija momčad, te su u 6. minuti imali vodstvo 6:1.

Kod Zamećana malo je toga štimalo, prvenstveno u obrani koja je započela sa formacijom 5-1 sa isturenim Ivanom Majićem, a u napadu je bilo previše tehničkih pogrešaka koje su osujetile efikasnost u realizaciji.

Osim toga, na vratima gostiju bio je raspoloženi juniorski reprezentativac Matija Špikić.

Nakon domaće minute odmora Zamećani kreću agresivnije u obrani predvođeni kapetanom Uzelcem i sa mirnijim napadima stižu do prihvatljivih 5:9, a nakon par gostujućih isključenja u 27. minuti i do izjednačenja 12:12.

U posljednoj minuti uspjevaju domaći zabiti te su na odmor otišli sa prednošću od plus jedan, 14:13.

U nastavku sve do 40. minute Zamet održava prednost od gola do dva, a nakon toga Varaždinci stižu do vodstva 16:17. U narednim minutama Tin Lučin u seriji preuzima odgovornost i drži utakmicu u egalu.

Kod gostiju efikasan je Ante Tokić i utakmica je izjedanačena do 52. minute kada nakon pogotka Jadranka Stojanovića Zamet dolazi u vodstvo 25:23.

Uporni gosti ne predaju se tek tako, te u 57. minuti imaju izjednačenje 26:26.

U završnici susreta Stojanović pogađa vrata gostiju nakon odbijanca za novu prednost 29:27, a s druge strane Ante Tokić pogađa iz sedmerca za 29:28.

U zadnjem napadu Zamet gubi loptu, David Miličević namjerno sprečava izvođenje lopte za goste što im donosi sedmerac, a Miličeviću crveni karton.

Tokić ponovno pogađa sa sedam metara i susret završava podjelom bodova, 29:29.