Premijer liga: Zamet upisao četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši momčad Varaždina

Srijeda, 23. rujna 2015. 19:39 Napisao  Patrik Mršnik

Zaostali susret 2. kola: Zamet - Varaždin 27:24 (16:14). Riječani su na svom parketu svladali konkurenta protiv kojeg su domaće utakmice prošlih sezona redovito nudile triler-završnicu.

Premijer liga rukometaša - zaostali susret 2. kola

ZAMET - VARAŽDIN 27:24 (16:14)

Centar Zamet. Gledatelja 250

Suci: Ivica Glavinić i Mile Veraja (Metković). Nadzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar)

ZAMET: Đurica, Islamović, Hrvatin 4, Černeka 4 (1), Uzelac, Lončarić 1, Stipčić, Stojanović 2, Kovačević 4, Golik 2, Jelušić 7, Slavić, Valković 3, Grozdek, Majić, Mrakovčić

VARAŽDIN: Špikić, Šipić 8, Vučko, Zobec 2 (2), Novak, Horvat 4 (1), Vincek, Meštrić, Vidaček 4, Črnila, Huđ, Vujović 1 (1), Hirš, Trefil 1, Marčec 4

Sedmerci: Zamet 1 (1) Varaždin 4 (3)

Isključenja: Zamet 4 minute Varaždin 6 minuta

Rukometaši Zameta svladali su Varaždin u četvrtom kolu Premijer lige rukometaša i ostali na maksimalnom učinku na prvenstvenoj ljestvici. Susret je nakon izjednačene utakmice završen 'cepelinom' kojeg je iskreirao Dario Černeka a u pogodak za konačnih 27:24 pretvorio Raul Valković. Zamet je nakon gostujućih pobjeda protiv Karlovca i Medveščaka vezao i dva domaća slavlja, i to protiv Moslavine odnosno Varaždina, konkurenta protiv kojeg su domaće utakmice prošlih sezona redovito nudile triler-završnicu.

Varaždinci su u prvom poluvremenu mahom koristili dane prilike od strane zameta, one su ih i držale na rezultatskom egalu na velikom odmoru. Iako su izabranici Marina Miškovića i Valtera Matoševića pokazali vrlo dobar napadački učinak, neke se greške nisu opraštale pa je na predahu bilo 16:14, iako je na dvije minute i dvadeset sekundi do odmora bilo 15:11 za domaću momčad.

Gosti nisu djelovali kao momčad koja je u prva tri nastupa ove sezone upisala dva domaća poraza. Igralo se u početku u ritmu gol za gol, napadi su radili svoje s obje strane. Zametov je u uvodu predvodio Luka Kovačević, strijelac dva pogotka u prve četiri minute susreta. Glavnina varaždinskih akcija završavala je na Šipiću, varaždinskom kružnom napadaču koji je, kao i njegov kolega iz Moslavine u prošlom kolu stvarao domaćinu najviše problema. Šipić je tako u pet minuta dvaput zabio s crte, a do poluvremena je čak pet puta nalazio prostor kroz 6-0 obranu Zameta.

Jedino varaždinsko vodstvo na susretu bilo je u šestoj minuti kod rezultata 4:5, nakon čega Riječani kreću u seriju 4:0 te ostavljaju goste čak šest minuta bez postignutog pogotka. Dva puta zabija Petar Jelušić koji je ponovno predstavljao nerješivu enigmu za protivničku obranu, po jednom se pridodaju Kovačević i Valković te čine Zametovu vanjsku liniju još efikasnijom za 8:5 nakon deset minuta igre. Treba spomenuti da je gostujuća momčad tada ostala s igračem više zbog isključenja Hrvatina, kao i to da je četiri obrane do te, desete minute imao Marin Đurica na Zametovim vratima.

Momci iz Varaždina su prijetili na ulasku u dvadesetu minutu kada su se u još dva navrata vratili na dva pogotka zaostatka (11:9 i 12:10), zabijali su Šipić i Marčec te pokušavali parirati domaćinu koji je imao rješenja u vidu krila - Hrvatina i Černeke, pa onda i već spomenutih vanjskih igrača. Jelušić je do poluvremena tako skupio pet, Kovačević pak četiri pogotka. Varaždinci su u 26. minuti imali i promašen sedmerac Horvata, ali su se s dva pogotka u posljednjoj minuti prvog dijela vratili i prepolovili zaostatak s četiri na dva pogotka.

Njihova je mini-serija bila nastavljena budući je u prvom napadu drugog dijela po treći puta zabio Vidaček (16:15). Ipak, post od tri minute bez pogotka prekida Dario Černeka za kratkotrajan povratak na dva gola prednosti Zameta. Momčad Vladimira Vujovića pojačala je obrambenu agresivnost u nastavku što ih je dovelo do izjednačenja već u 34. minuti (17:17). Do novog vodstva gostiju ipak nije došlo, a iako je bilo prilike, Stojanović je pogodio za novu domaću prednost iz vrlo teške situacije. Pomogao mu je i Dino Slavić na vratima s dvije vezane obrane do 38. minute.

Zamet se u prvih deset minuta nastavka ipak odvojio od hrabrih Varaždinaca. Ukradene su im bile dvije lopte, zabijen je sedmerac (Černeka) i realizirane dvije kontre (Hrvatin) za 21:17. Đurica je za to vrijeme dodao još dvije obrane pa gostujućem treneru Vujoviću nije preostalo ništa drugo no pozvati minutu predaha nakon što je shvatio da su njegovi puleni sedam munuta bez postignutog pogotka.

Vrijeme je u završnici susreta mahom radilo za Zamet, ispostavilo se stoga da je gostujuća minuta predaha pozvana prekasno. Obrana Zameta triput je u posljednjih petnaest minuta blokirala udarce varaždinskih pucača, Slavić je s nove tri obrane dodatno pomogao a priključio se sa šestim pogotkom i Petar Jelušić kod rezultata 22:20, onda kad je najviše trebalo. Ipak, gosti se nisu slomili do samog kraja, bilo je u 52. minuti 24:22 pogotkom Marčeca s krila, nakon čega se Varaždinci preko Zobeca iz sedmerca vraćaju na tek jedan pogodak zaostatka. Mogli su i izjednačiti, no napravio je Vidaček za njih dvostruku štetu jer je nakon probijanja zadržao loptu u rukama i zbog toga dobio dvije minute isključenja.

U zadnjih pet minuta moglo se ući sa Zametovih plus dva da je Černeka realizirao pokušaj s desnog krila, no ušlo se nekoliko desetaka sekundi kasnije s obzirom da je Slavić obranio pokušaj Horvata pa je zabiti mogao Jelušić. Gosti su nakon povratka kažnjenog Vidačeka ostali i bez Huđa u završnici utakmice, prednost je zahvaljujući Goliku i vrataru Slaviću ostala na Zametovoj strani.