Premijer liga rukometaša: Zamet tijesno poražen u Kaštel Sućurcu, Riječani vodili kroz veći dio susreta

Nedjelja, 12. listopada 2014. 19:23 Napisao/la  SC

Utakmca 6. kola: Marina Kaštela - Zamet 25:24 (11:13). Iako su Valković i Jotić poravnali na 24:24, Markota je zabio za  pobjedu Marini

Premijer liga rukometaša - 6. kolo

MARINA KAŠTELA - ZAMET 25:24 (11:13)

SD Sokolana, Kaštel Sućurac. Gledatelja 200.

Suci: Igor Barle i Saša Vučić. Nadzornik: Gordan Vukušić (svi Zagreb)

MARINA KAŠTELA: Pepur, Milat, Milas, Markota 2, Vukić 4, Ševo, Javorčić 3, Knezović, Bujas 6 (1), Galić (14 obrana), Pavić, Jukić 4, Čorić, Ivanišević 3 (1), Topić 3, Šindik

ZAMET: Đurica (2 obrane), Vučko 2, Černeka 7, Uzelac 1, Lončarić 2, Stipčić, Briški, Glavaš, Juričić, Golik 1, Jelušić 3, Slavić (13 obrana), Valković 1, Jotić 7, Majić

Sedmerci: Marina Kaštela 2 (2) Zamet 1 (0)

Isključenja: Marina Kaštela 4 minute Zamet 6 minuta

Rukometaši Zameta tijesno su poraženi u dvoboju šestog kola Premijer lige na gostovanju u Kaštel Sućurcu. Domaća Marina slavila je rezultatom 25:24, Riječani mogu žaliti jer su većinu vremena porveli u vodstvu. Iako su ponovno nastupali bez ozljeđenog Mrakovčića, pružili su dobru partiju i zamalo ostali bez bodova.

Pogotkom Matije Golika u osmoj minuti odlaze igrači Marina Miškovića na 3:5, Černeka je u 16. minuti stavio na 5:8, a razlika je ostala istovjetna do poluvremena, na koje Zamet odlazi s dva pogotka viška. Golovima Javorčića i Markote Kaštelani poravnavaju na 13:13, prvo je to bilo poravnanje na utakmici.

Mini-seriju 3:0 domaćih zaključio je Bujas za njihovo prvo vodstvo (14:13). Nastavila se igra gol za gol, sve do Jelušićevog gola za 16:18 sredinom nastavka. Jotić zabija dva vezana pogotka u sljedeće tri minute, bilo je 19:21 za Zamećane, tada je krenula nova serija domaćih radi koje dolaze na 22:21, osam minuta prije kraja, a to vodstov nisu ispustili. Iako su Valković i Jotić poravnali na 24:24, Markota je zabio za  pobjedu Marini.