Subota, 20. rujna 2014. 20:50 Napisao  Patrik Mršnik

Premijer liga rukometaša, 3. kolo: Zamet - Dubrava 28:36 (14:18).

Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Ranko Jeftić (Varaždin). Nadzornik: Vladimir Sokol (Topličica)

ZAMET: Đurica, D. Vučko 2, Černeka 5 (2), Uzelac 1, Stipčić 2, Glavaš, Juričić, Kovačević 4, Golik 7 (1), Jelušić 3, Slavić, Valković, Jotić, Majić, Broznić, M. Mrakovčić 4 (1)

DUBRAVA: Totić, Kelemen 3, Škopić 3, Prka, Jurić-Grgić 1, Vida 1, Dumenčić 4, L. Vučko, Volar, Punčec 3, Mihaljević 2, Butorac 5, Vinković 11 (6), Buneta 1, Grahovać, Klajić 2

Sedmerci: Zamet 5 (4) Dubrava 5 (5)

Isključenja: Zamet 10, Dubrava 4 minute

Crveni karton: Kovačević (35 - prerani ulazak u igru)

Zagrebačka Dubrava bila je preaj protivnik za rukometaše Zameta. Igrači trenera Hrvoja Horvata prošlog su se tjedna u borbi s Varaždinom okušali i na europskoj pozornici te su kao takvi predstavili previsoku prepreku za domaćine, još uvijek nekompletne zbog ozljeda desnog vanjskog Bojana Lončarića i kolege mu sa suprotne strane, Luke Mrakovčića. Na koncu, trideset i šest primljenih golova rezultat su agresivne igre gostiju, posebice u fazi njihove snažne 3-2-1 obrane.

Krenulo je dobro, s dvije vezane obrane Marina Đurice i vodstvom Zamećana nakon vrlo lijepog Kovačevićevog gola. Krenuo je tada Luka Vinković, strijelac nevjerovatnih jedanaest pogodaka. Najprije iz igre, pa onda i iz prvog autorskog kaznenog udarca zabija lijevo gostujuće krilo za 1:2. Izjednačio se nedugo zatim s njim Kovačević, odvajanje je započelo u šestoj minuti kada nova dva pogotka veže Vinković za 2:5. Sve što je Zamet zabio u prvih deset minuta, postigao je Kovačević sa svoja tri pogotka. Zamet je premalo pokazivao u napadu, a s vremenom, kako je utakmica odmicala i u obrambenom dijelu. Nesumnjiva je bila požrtvovnost i htijenje u lica Marina Miškovića, no više se nije moglo. Uskoro se probudio i i Matija Golik, povratnik nakon kraćeg perioda provedenog u Crikvenici. Pogodio je za 4:7, a u 16. minuti ponovo zabija Kovačević za 7:9, najbliži Zametov priključak na utakmici.

Unatoč Golikovom pogotku za 9:12 i dvije vezane obrane Marina Đurice, koji ih je skupio deset u susretu, 'ničije lopte' redovno bi se odbijale rukometašima Dubrave. Tako su Vinković i Butorac povećali prednost na 9:14, a Vinković je nedugo zatim zabio i šesti pogodak s linije sedmerca, realizirajući stopostotni učinak u tom segmentu. Proslavio se od ulaska i Marko Mrakovčić, mlađi brat ozljeđenog Luke. Najprije zabija za 11:15, pa potom i za 13:16, priom pokazavši da se radi o neospornom talentu. Konačnih 14:18 za prvo poluvrijeme iz sedmerca postavlja Černeka.

U nastavku golijadu otvara Jelušić, slabo primjetno pojačanje iz Matulja. Poslje Butorčevog gola za 15:19 isključenje dobija Kovačević. Bilo mu je to drugo zarađeno, a nakon minute i pedeset devet sekundi zaradit će i treće. Crvrni karton Kovačević je dobio jer je sekundu prije isteka vremena za kaznu stupio na teren, a to nije promaklo sudačkokm paru. Zamet je bez Kovačevića vukao Golik, do kraja strijelac sedam pogodaka. Pokušavao je Valković, no bezuspješno, pokazao se zato ponovo mladi Mrakovčić, bilo izvana, bilo sa sedmerca, odakle je također jednom stigao poentirati.

Prednost favoriziranih gostiju samo je rasla, ne bi li konačno dosegla osam pogodaka. Serijom Vinkovića, Vide i Dumenčića rezultat je 16:23 nakon četrdeset minuta, Zamet se vraćao tek na 25:29 kada je Golik zabio iz sedmerca, šest minuta prije kraja. Za nešto više, nije bilo snage, pred tristotinjak okupljenih do prvih se bodova, ni uz svjetleće i zvučne efekte - nije moglo.