Srijeda, 04. ožujka 2015. 19:48 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 21. kola: Zamet - Spačva 36:27 (21:12)

Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik: Tihomir Kasunić (Osijek)

ZAMET: Đurica, Vučko 5 (1), Mrakovčić 7 (3), Černeka 2, Uzelac 2, Stipčić 1, Jerčinović 2, Glavaš 1, Juričić, Kovačević 3, Golik 1, Jelušić 4, Slavić, Valković 4 (1), Jotić 4

SPAČVA: D. Stojanović, Kalaica, Ma. Mišić 2, Mi. Mišić 5, Šijaković 6 (3), T. Stojanović, Babić, Vukušić 1, Šarenac 2, Rimac, Stojnović 2, Androš 4, Kordi 4, Nađ 1

Sedmerci: Zamet 6 (5), Spačva 6 (3)

Isključenja: Zamet 4 minute, Spačva 2 minute

Rukometaši Zameta stigli su do nove pobjede u Premijer ligi uvjerljivo nadigravši vinkovačku Spačvu rezultatom 36:27. Niti jednog trenutka dva boda na riječkom kontu nisu dolazila u pitanje, Spačva se nije mogla nositi s izuzetno efikasnim Zamećanima. Podatak da su se svi igrači domaće momčadi, jasno, osim vratara upisali u strijelce dovoljno govori o njihovoj dominaciji. Upravo je jedna takva predstava trebala izabranicima Marina Miškovića uoči novog zahtjevnog gostovanja ove subote kod Poreča.

Zamet je utakmicu otvorio vodstvom od 4:0 nakon tri minute igre. Držali su tako Riječani ritam od jednog gola po minuti u prvih sedam minuta, Vinkovčani su zabili tek tri puta, i to preko Ivana Kordija, njihova vanjskog igrača. Prednost je ubrzo, golovima Jotića u 12. minuti već narasla na 11:5 pa je susret bio lišen bilo kakve rezultatske neizvjesnoti već u njegovoj ranoj fazi. Obranom 5-1 bili su razbijani gostujući napadi, sve što bi eventualno ušlo iza leđa Marina Đurice, ušlo bi izvana, jer drugačije nije moglo. Gosti su zaprijetili tek jednom, i to sredinom prvog poluvremena kada braća Mišić, Marko i Mile stavljaju po jedan gol za 12:8.

Zamećani su do poluvremena čak dvadeset i jedan put završavali akcije pogotkom. Ne čudi stoga da je nakon mini serije od tri pogotka (17:10) ubrzo uslijedila i nova od 4:2, pa se na veliki odmor otišlo s devet golova prednosti. Već se u prvom napadu nastavka ona popela na dvoznamenkastu brojku golom Vučka (22:12), narasla je i dodatno nakon osme minute drugog poluvremena kada je mladi Stipčić efektno istrčao kontru i pogodio za 26:14. Uz Stipčića, svoju su priliku dobili Filip Glavaš, ali i mladi pivot Marko Jerčinović. Pokazao se potonji u dobrom svijetlu, zabio dva pogotka i iznudio jednaki broj sedmeraca. Za to vrijeme Vinkovčani s dvanaest pogodaka zaostatka smanjuju na osam (30:22), ali se u posljednjih deset minuta stvari ponovno podižu na krajnju pobjedu 36:27.

Zamet je bio gotovo nepogrešiv s linije sedmeraca, imali su stopostotni učinak sve dok Antonio Rimac u 57. minuti nije obranio penal Raulu Valkoviću. Đurica je u prvom, a Juričić u drugom dijelu obranio sedmerac Šarencu, kojeg je u posljednjem pokušaju uspjela zaustaviti i stativa.