Černeka i Slavić odveli Zamet do pobjede

Subota, 29. studenog 2014. 19:55 Napisao  Marko Babić

Utakmica 12. kola: Zamet - Bjelovar 29:27 (15:13)

Centar Zamet. Gledatelja: 150. Suci: Klapež (Dugopolje), Pervan (Trilj).

ZAMET: Đurica, Vučko 5, L. Mrakovčić 4, Černeka 11, Uzelac, Stipčić, Glavaš, Juričić, Kovačević 2, Golik 1, Jelušić 1, Slavić, Valković, Jotić 4, M. Mrakovčić, Bruški 1.

BJELOVAR: Prvonožac, Iv. Gašparović, Jurišić, Ezgeta, Markanović, Nreca, Šolja, Vidaković, Janđel, Šimunović, Udžbinac, Ig. Gašparović, Fiala, Grbavac, Jukić, Tandara.

Sedmerci: zamet 3 (3), Bjelovar 4 (3). Isključenja: Zamet 6, Bjelovar 6 minuta.

Crveni karton: Tandara (Bjelovar, 44').

Rukometaši Zameta pobijedili su Bjelovar i tako uknjižili petu pobjedu u ogledu u kojem su objektivno bili favoriti. U domaćim redovima istaknuo se Dario Černeka s 11 golova, te Dino Slavić s nekoliko obrana u važnim trenucima.

Bjelovar je solidno parirao kroz utakmicu ekipi Zameta koja je stalno tražila svoju igru. Susret je prelomljen u 44. minuti. Naime, Nreca se prošetao obranom Zameta za 19:19 iako je domaćin u tim trenucima imao igrača više. Uzvratili su Riječani golovima Vučka i Černeka, a zatim je Tandara zaradio  crveni karton zbog grubog prekršaja nad Jotićem. Černeka je realizirao sedmerac (22:19). Isti igrač zabio je za 28:22 u 54. minuti i činilo se da je utakmica riješana. Gosti su brzo zabili dva gola, a onda i prokockali kontru s igračem više. Ivan Gašparović je u 57. minuti zabio za 28:25,  ali Mrakovičić je realizirao sedmerac za nedostižnih 29:25.

Gosti su nešto bolje otvorili utakmicu, ali unatoč lošoj igri Zameta u napadu nisu uspjeli stvoriti više od dva gola prednosti (1:3, 4:6). Zamet je prvi gol zabio tek u petoj minuti (Jotić), a u 14. minuti preko Černeke opet su bili u egalu (6:6). U istoj minuti u preko Vučka stigli su do prvog vodstva, ali i to se brzo istopilo nakon isključenja Uzelca i sedmerca Vidakovića. Bjelovar je zatim prokockao nekoliko napada s igračem više, na drugoj strani Zamet je preko Vučka zabio za 8:8 nakon šest minuta bez gola.

Gosti su u završnici ponovo stigli do dva gola prednosti (10:12). Marin Mišković je na gol umjesto Đurice poslao Slavića. Prva obrana rezultirala je kontrom za Vučka (12:12), a Černeka je u 28. minuti donio prvo vodstvo domaćina na utakmici. U posljednjih šezdeset sekundi Zamet je stigao i povećati prednost, Mrakovčić je presjkao jednu loptu i iz kontre zabio za 15:13.  Zamet je u drugom dijelu imao prednost 18:14, ali gosti su uzvratili serijom 4:0 u periodu u kojem Zamet sedam minuta nije zabio gol.