Zamet i Dubrava odigrali utakmicu bez pobjednika

Četvrtak, 29. rujna 2016. 20:00 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 2. kola: Zamet  - Dubrava 31:31 (14:13)

Suci. Matija Gubica (Petrijevci) - Boris Milošević (Osijek).

ZAMET: Đurica (10+1), Hrvatin 3, Martinović 1, Tubić, Uzelac 1, T. Lučin 4 (1), Stipčić, Stojanović 1, Glavaš 6 (1), F. Lučin,  Šunjić, Golik 2, Kružić 7, Valković 1, Miličević 5, Majić

DUBRAVA: Totić (7+0), Kelemen 2 (2), Volar,  Kovačević 4, Vida 6,  Radoš 1, Čurić 4, N. Grahovac, Maričić 1, Samardžić, Šandrk 5, Vrdoljak, D. Grahovac (2+0), Buneta 5, Babić 3

Sedmerci: Zamet 3 (2) , Dubrava 3 (2).

Isključenja: Zamet 8 minuta (Golik 2, Uzelac 2. Kružić 2+2), Dubrava 10 minuta (Čurić 2+2, Maričić 2, Buneta, Kovačević).

Zbog zauzetosti Centra Zamet naredni vikend sa natjecanjem karatista, otvaranje sezone muškog rukometa u Rijeci pomaknuto je u tjedni termin.

Time su rukometaši Zameta neplanirano dobili i nešto više vremena za dodatnu pripremu uoči odlaska u Rumunjsku narednog četvrtka na prvu utakmicu 2. pretkola utakmice EHF-a.

Prije svega za pripremu novog, dalekog putovanja sa autobusom.

Obje momčadi ulaze vrlo čvrsto i oštro u utakmicu, što naš najbolji sudački par Gubica  -   Milošević sankcionira sa po jednim sedmercem  sa svake strane i isključenjem Glavaša.

Kovačević sa dva vezana pogotka odvaja goste na solidnih 3:6, ali sa istom isporukom golova uzvraća spremni Matija Golik, za hvatanje priključka.

Zamet golovima 4M (Mateo, Marin, Matija i Milan) Hrvatin, Kružić, Golik i Uzelac radi veliku 5-0 seriju za vodstvo 8:6, a ubrzo i najveće - 10:7.

Minutu odmora gosti koriste za zbijanje redova i zamjenu vratara. Umjesto Totića na gol dolazi Domagoj Grahovac i u nepune dvije minute Dubrava  dolazi do četvrtog izjednačenja (10:10), a ubrzo i do vodstva preko Vide.

Vanjska linija Zameta u prvom poluvremenu igrala je učinkovito pa  završnica zahvaljujući raspoloženim domaćim igračima pripada Zametu, koji preko Miličevića odlazi na odmor sa prednošću od 14:13.

U nastavku nestaje žar sa početka utakmice i čvršće igre u obje obrane. Utakmica ulazi u fazu kada svaka minuta ima svoj pogodak.

Novo rezultatsko udaljavanje Zameta na dva razlike brzo je sustigao Kovačević  (19:19) za osmo izjednačenje na utakmici.

Mladići Zameta ulijevaju mnogo optimizma kod malobrojnih gledalaca. Za braću Tina i Frana Lučina, Martinovića, Glavaša vrijeme velikih utakmica tek dolazi.

Raduje da je protiv vrlo dobre Dubrave čak deset domaćih igrača ušlo u listu strijelaca.

Stjecao se dojam da su Kružić i Šandrk odlučili da sami riješe pobjednika utakmice. Na svaki vodeći gol Šandrk, uzvraćao je Kružić.

Semafor je prekinuo nadmetanje dvojice ponajboljih igrača u svojim momčadima označivši kraj ravnopravnog ogleda.